Şampiyonlukla tamamladığı sezonun ardından mevcut kadrosuna eklemeler yapmak ve kiralık oyuncuları Rashica ile Icardi'yi takımda tutmak isteyen Cimbom birçok yıldızla da temaslarını sürdürüyor. Yönetim, birbirinden önemli futbolcular arasından biriyle daha imza aşamasına geldi. Erden Timur'un baş rolünü üstlendiği operasyon bu kez İngiltere'de gerçekleşecek ve deneyimli oyuncu İstanbul'a getirilecek. 

dursun_ozbek_ve_erden_timur_tffye_gidecek_1666003099_8097

Her şeyden sorumlu

Galatasaray'da transfer harekatını sürdüren Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Angelino başta olmak üzere Icardi, Paredes, Bakambu, Antonio ve Milot Rashica için birok uçuş gerçekleştirdi. Ayrıca takımdan ayrılması konusunda teklifler gelen isimlerin pazarlıkları kapsamında da farklı ülkelere gitti. Son hamlesi ise İngiltere'den olacak. Havalimanında İspanyol futbolcunun ardından çıkış yapan Timur'un mutluluğu kameralara yansımıştı. Şimdi de yine bir yıldız daha Florya'ya gelecek.

galatasaraydan-sancheze-teklif-wa-3918-800

Davinson Sanchez bombası

Şamoiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak isteyen Galatasaray, 2. turdaki listesini vermesi gereken tarihe yaklaştıkça görüştüğü isimleri daha erken bitirebilmek adına yoğun çaba harcıyor. Onlardan biri de Davinson Sanchez. Menajerinin Tottenham'ı işaret göstermesinin ardından gözler pazarlıklardan çıkacak sonuca çevrilmişti. Erden Timur'un gittiği İngiltere'den Kolombiyalı futbolcu ile dönmesine kesin gözle bakılıyor. Bonservis olarak da 8 milyon euro civarında bir ödeme yapılması muhtemel. Londra ekibi Sanchez'i 42 milyon euroya kadrosuna katmıştı. Kontratının bitmesine 1 yıl kala satarak para kazanmak amacında.

halil-3

Halil'i de bitirdi

Transferin en kilit rolünü üstlenen Erden Timur, yoğun mesai harcadığı oyuncuların tek tek Galatasaray'a imza atmasını sağlıyor. Onların sonuncusu Halil Dervişoğlu olmuştu. Milli golcünün Beşiktaş'a gitmesine ramak kala bileti de alımışken devreye girdi ve ekonomi sınıfından ayırtılan yer business classa çevrildi. Dün de transfer KAP'a bildirilerek resmiyete kavuşturuldu.

t25_mauro-icardiden-kritik-ka-484

Çilek Icardi

Erden Timur'un transfer operasyonundaki en çekici hedef ise Mauro Icardi. Kulübüyle anlaşma sağlanmasının ardından kendisilye de el sıkışıldı. Dev takımların ilgisine rağmen işi bitiren Timur, tangocuyu yeniden Galatasaray'a kazandırmayı başardı. Geçen sezon 22 gol ve 6 asistlik performans sergileyen 30 yaşındaki golcünün yedeği ise Cedric Bakambu olacak. Kongolu forvetin de Al-Nasr ile yollarını ayrıması bekleniyor. Yıllık olarak 1.5 milyon euro ödenecek.