Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, kulübün  eylül ayının olağan divan kurulu toplantısında konuştu.

''İlk defa böyle kadro kuruldu''

"Türk Futbol tarihinde ilk defa böyle bir kadro kuruldu. 13 tane Drogba, Sneijder, Melo ayarında oyuncumuz var. Beklenti ve seviye o kadar yükseldi ki 'yani' dediğimiz Ndombele geçen sezon Napoli şampiyon olduğunda çoğunda sonradan girerek 40 maça çıktı." 

'Kaynaklarımızı arttırmak zorundayız''

"Değer olarak Türk futbolundaki en yakın kadronun 5-6 katı seviyede oyuncular almışız. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkan takımların maaş ortalaması 290 milyon euro, biz bu bütçenin yarısını bile karşılayamayız. O yüzden kaynaklarımızı artırmak zorundayız."

"Çok büyük birliktelik gerekiyor"

 "Artık 6 büyük lig olacak. Bu liglerin içerisinde de Türkiye olacak. 6 büyük lig olması için çok büyük birliktelik gerekiyor. Sadece Galatasaray'ın kendi içinde değil, Türk futbolunda. Gelirlerimiz bambaşka seviyelere çıkar. Transferlerde maaş giderlerimiz düşer. Bonservis giderleri düşer. Genç yıldız oyuncuları çok daha rahat alabiliriz. Şu anda gelmiyorlar. Oyuncuların son tercihi oluyoruz."

"Bu sezonki gelirimiz 218 milyon avro"

"Bu sezonki gelirimiz 218 milyon avro. Bunun çok önemli bir bölümü gerçekleşti. Bu tarihin en yüksek geliridir. Bir önceki sezon gelirimiz 79,9 milyon avroydu. Bu 218 milyon avroya giden iş, yayın geliri bu kadar düşerken yapıldı. Bu sezonki futbolcu maaş gideri, toplam gelirimizin yüzde 22,5 oldu. Bu da tarihin en düşük seviyesidir. Bunun içinde oyuncular için olan sponsorluk yok."