Galatasaray altyapısından yetişerek dünyaca ünlü bir futbolcuya dönüşen Arda Turan, kariyerinin son dönemine geldi. Galatasaray ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından futbolu bıraktığı düşünülmüştü. Lakin, Arda Turan henüz net bir karar almadığını açıkladı. Ailesi ile birlikte Bodrum’da tatil yapan tecrübeli oyuncu sürpriz bir teklifle yeniden gündeme geldi. Dursun Özbek’in başkan seçilmesiyle birlikte Erden Timur da Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekilliği görevini üstlendi. Taraftarın sevgilisi konumunda bulunan iş insanı maddi ve manevi açıdan kulübe destek olmaya devam ediyor. Sportif Direktör Cenk Ergün ile birlikte transfer çalışmalarında da aktif rol üstlenen Erden Timur, Arda Turan ile özel bir görüşme yaptı. 

Arda Turan futbolcu bırakacak mı?

Candaş Tolga Işık’ın sunuculuğunu üstlendiği Az Önce Konuştum programına katılan Arda Turan gelecek planlamaları ile ilgili önemli ipuçları vermişti. Fatih Terim’in kendisini veliahtı olarak gördüğünü ifade eden Arda Turan, ‘’Okan Buruk’u da çok seviyorum. Bir telefon uzağındayım. Ne zaman ne şekilde isterse ona destek olmak vazifemiz. Ben ve ailem için Galatasaray denilince akan sular durur. Özellikle altyapı benim için özel anlamlar taşıyor. İlerideki hedeflerim arasında Galatasaray teknik direktörlüğü yer alıyor. Fatih Terim kadar başarılı olmayı çok istiyorum. Hocamızda bende teknik direktörlük ışığı olduğunu söyledi. Şimdiden çalışmalara başladım. Henüz futbolu bıraktım diyemiyorum, net kararımı vermedim’’ diye konuştu. 

s-2791c11454bedfde1ec4392ffd2878dfa3b88382

Arda Turan yurt dışına transfer olacak mı?

Yurt dışındaki kulüplerden teklif aldığına dikkat çeken Arda Turan, ‘’Futbol benim hayatımın merkezinde yer alıyor. Futbolu bırakma düşüncesinde kararsızlıklar yaşıyorum. Teknik direktörlük hayalim olsa bile belki bir yıl daha oynamayı düşünebilirim. Menajerim Ahmet Bulut şu anda teklifleri değerlendiriyor. Ailemle tatil yaptıktan sonra kararımı vereceğim’’ dedi. Rusya spor medyasında yer alan haberlere göre Arda Turan’a ilgi olduğu doğrulandı. Öte yandan Acun Ilıcalı ile yakın ilişki içerisinde olan Arda Turan’ın Hull City takımının kadrosuna katılma ihtimali de bulunuyor.

Erden Timur, Arda Turan’dan vazgeçmiyor

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un Arda Turan’dan vazgeçmeye niyeti olmadığı ortaya çıktı. İlk olarak altyapı sorumlusu olması yönünde bir teklif götürülmüştü. Teklifi değerlendirmeye alacağını söyleyen Arda Turan kararsız kalmıştı. Az Önce Konuştum programındaki açıklamaları dikkate alındığında Okan Buruk’un yardımcısı olmaya sıcak baktığı izlenimi verdi. Erden Timur bu seferde yeni bir teklif ile Arda Turan’ın karşısına çıktı. Okan Buruk’un da onay verdiği projeye göre Arda Turan için yeniden Florya’nın kapıları açılabilir. Sarı kırmızılı taraftarlar ise ikiye bölünmüş vaziyette bulunuyor.