Transfer döneminde adı sürekli yıldız oyuncularla anılan Galatasaray'da, Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur yeni açıklamalar geldi. Mauro Icardi ile ilgili son durum, Fred ve Marcel Sabitzer iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son şampiyon Galatasaray, yeni sezon için Şampiyonlar Ligi kadrosunu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Her gün yeni yıldız isimler Galatasaray'a transfer iddialarıyla gündeme geliyor. 

Mauro Icardi konusunda takımı PSG ve oyuncuyla anlaşan Galatasaray, Icardi'nin eşi Wanda Nara'nın rahatsızlı nedeniyle imzayı erteledi. Sol beke yıldız oyuncu Angelino'yu getiren sarı kırmızılılar, Kaan Ayhan ve Halil Dervişoğlu ile de sözleşme imzaladı. Kerem Demirbay ve Cedric Bakambu transferlerinde de sona yaklaşan Galatasaray için son iddia Bayern Munih'in yıldızı Marcel Sabitzer oldu.  

Sarı-kırmızılı takım, Alman devinin kadrosunda düşünmediği Avusturyalı orta saha oyuncusu Marcel Sabitzer için harekete geçti. 2025’e kadar sözleşmesi bulunan yıldız futbolcunun menajeri ile görüşmelere başladığı iddia edilen Galatasaray’ın yapılan pazarlıklarda önemli bir mesafe katettiği belirtildi. 

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALIK

Satın alma opsiyonlu kiralama formülü öneren Galatasaray’ın bu önerisi kabul görmezse, makul bir bonservis bedeli teklif edeceği haberleri basında yer aldı. 

timur

ERDEN TİMUR'DAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Bugün düzenlenen Galatasaray'ın stadyum isim sponsorluğu için imza töreninde konuşan Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, transfer çalışmaları ve Mauro Icardi'nin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray PSG'den ayrılan yıldızın peşinde: Sergio Ramos Galatasaray'a  Galatasaray PSG'den ayrılan yıldızın peşinde: Sergio Ramos Galatasaray'a 

Suudi Arabistan takımlarının transferdeki tavrıyla farklı bir sezon yaşandığını belirten Timur, "Bugün veya yarın bitmesini beklediğimiz transfer var. Bu sezon geçen sezonlara göre çok başka. Bunu 30 yıldır bu işin içinde olanlar da söylüyor." diye konuştu.

icardi-8

Mauro Icardi'nin transferinin bitme noktasına geldiğini belirten Timur, "Bundan sonra gelecek oyuncular UEFA Şampiyonlar Ligi elemesindeki ilk maçta oynayamıyor. Planımızdaki tek değişiklik zorunluluktan dolayı Icardi'de oldu. Icardi'yi getirecek uçak bile oraya gitmişti. Sağlık meselesinin yaşanması 15 günlük bir gecikmeye neden oldu. O da Icardi açısından çok haklı bir gelişme. En önemli şey sağlık konusu. Diğer konular düzleminde devam ediyor. Taraftarımız, Avrupa'da çok büyük hedefleri olan bir kadro oluşturacağımıza emin olsun." dedi. 

manchester-uniteds-marcel-sabitzer-applauds-815740508

"TRANSFER LİSTEMİZDE SABİTZER VAR"

Manchester United oyuncusu Brezilyalı Fred ile Bayern Münih'in Avusturyalı orta saha oyuncusu Marcel Sabitzer'in listelerinde olduğunu doğrulayan Timur, "Sabitzer ile ilgili hiçbir girişimimiz olmadı. Listemizde olan her oyuncuyla görüştüğümüz sayılıyor. Bazıları da zaten listemizde değil. İkisi de listemizde ama bir girişimimiz yok." ifadelerini kullandı.