Galatasaray, Medicana ile sağlık sponsorluğu anlaşması imzaladı. Sarı kırmızılılar, Rams Park'ta düzenlenen imza töreninde basın toplantısında Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur yer aldı.

Transfer döneminde hareketli günler geçiren Galatasaray'da gelecek ve gidecek oyuncular merakla bekleniyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili Timur, takımın gelecek hedefleri ve transferlerle ilgili konuştu. Timur, "Hedefimiz, Avrupa'da ilk 10 takım arasına girmek. Kısa vadeli hedefimiz ise Avrupa şampiyonu olmak." dedi.

bakambu

ICARDI VE BAKAMBU AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın takımı ve kendisiyle anlaşmaya vardığı Mauro Icardi'nin imza için Arjantin'den gelmesi bekleniyor. Eşi Wanda Nara'nın sağlık sorunları nedeniyle yıldız oyuncu henüz İstanbul'a gelemedi. Icardi ve Bakambu transferleri ile ilgili konuşan Erden Timur, "Mauro Icardi'nin eşinin birkaç tane sağlık testi var. Az kaldı. Akabinde gelecekler. Bakambu için herhangi bir şey demem mümkün değil. Transferini sonuçlandıracağımız 3-4 oyuncu var. Onları bir sonraki aşamada yapacağız. İkinci turdan önce." dedi. 

sacha-boey-nelsson-rekor-satis

GİDECEK İSİMLER 

Takımdan ayrılması beklenen oyuncular hakkında da konuşan Erden Timur sadece Sacha Boey ve Victor Nelsson'un ayrılma ihtimali olduğunu söyledi. Timur, "Bu sene ayrılması beklenen oyuncularımız Nelsson ve Sacha Boey. Mostafa Mohamed gitti zaten. Bizim değerli oyuncularımız var. Amacımız iki oyuncumuzun da takımda kalmasını istiyoruz. Hedefimiz büyük. Sadece Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak değil. Kadromuzu belli ölçüde değiştireceğiz ama önemli ölçüde de korumamız gerekiyor." diye konuştu. 

AndersonTalisca_AlNassr_AA_31mayis2023_B

TALISCA, TADIC, SZYMANSKI

Timur, transfer döneminde sarı-kırmızılılarla adı geçen Talisca'nın yüksek maaşı nedeniyle transferin mümkün olmayacağını söyledi. Erden Timur, Fenerbahçe'nin Tadic ve Szymanski transferleri hakkında da konuştu. Timue, "Talisca ve Dominguez için şu an transfer ilgimiz yok. Biz de muhabirlerden öğrendik ilgimizin olduğunu ama şu an yok. Talisca'nın maaşı 10 milyon euro. Daha düşük maaş bütçesiyle olmasını isterdik ama şu anda böyle bir durum yok. Bir oyuncu için Galatasaray'a gidecek diye haber yapılıyorsa ertesi gün kime giderse haberi onlar yaptırıyordur." ifadelerini kullandı.