Sivasspor ile başlayan 2022-2023 sezonunda oynadığı 3 maçta da performansıyla dikkat çeken ve özellikle ileri çıkışlarıyla taraftarların kalbini kazanan Eren Elmalı, Hatayspor'u 1-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından mikrofonlara konuştu. Genç oyuncu Kopenhag maçına odaklanmaları gerektiğini söyledi.
 

Karşılaşmayı değerlendiren Eren Elmalı, "Gerçekten zor bir maçtı. Ligde kolay maç olmadığını biliyoruz. Temposu yüksek bir maçtı. Zaman zaman istemediğimiz oyunu oynadık ama sonunda skoru bulduk. Yine gol yemediğimiz bir maç. Takım savunması bizim için çok önemli. Biz de elimizden geldiğince bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Taraftarlara da bir parantez açmak istiyorum. Gerçekten 90 dakika boyunca bizimle beraberlerdi. Teşekkür ederim, böyle devam edeceğiz. Salı günü çok önemli bir maçımız var. Şimdi ona odaklanacağız. " sözlerini dile getirdi.


Abdülkadir Ömür'e övgü dolu sözler

Abdülkadir Ömür'ün golü hakkında ise Eren Elmalı, "Sıradışı bir oyuncu, inanılmaz vurdu topa. Tebrik ederim nice gollere, asistlere inşallah. Abdülkadir Ömür bana ayakkabı borçlu asist yaptığım için. En iyi ayakkabıyı bekliyorum. Eğer o bana asit yaparsa ne isterse onu alırım." dedi.