Galatasaray’ın forvet mevkisine transfer etmek istediği Norveçli Erik Botheim’in istediği ücret netlik kazandı. Erik Botheim, Galatasaray’dan ne kadar ücret alacak? Erik Botheim transferinde imza parası ödenecek mi? İşte detaylar…

Galatasaray transfer sürecini yoğun ve hızlı bir şekilde geçirmeye devam ediyor. Sportif Direktör Cenk Ergün’ün liderliğinde transfer görüşmelerini sürdüren sarı kırmızılı ekibin hedefinde Erik Botheim yer alıyor. Norveç kökenli futbolcu ile yapılan görüşmelerin olumlu yönde ilerlediği öğrenildi. Taraftarında gündemine giren futbolcunun maliyeti de tartışma konusu haline geldi. 

Erik Botheim kimdir?

10 Ocak 2000 tarihinde Norveç’te dünyaya gelen Erik Botheim’in en önemli özellikleri hızlı, çevik ve güçlü olmasıdır. Sağ ayaklı futbolcu 1.85 boyundadır. Uzun boyunun avantajını kullanarak kafa golleri atmayı başaran Erik Botheim, dünya devlerinin radarına da girmeyi başardı. Son dönemin en umut verici futbolcuları arasında gösterilen Erik Botheim, Norveç ligindeki Krasnador takımında oynuyor. 7.5 milyon Euro karşılığında Boda Glimt’ten Krasnador’a transfer olan Erik Botheim ilk kez Norveç dışına çıkacak. Piyasa değerinin 4 milyon Euro olduğu düşünülen futbolcunun sarı kırmızılı ekibe transfer olması halinde gol sorununa çözüm üretmesi bekleniyor. 

Erik Botheim yıllık ücreti ne kadar olacak?

Galatasaray sportif direktörü Cenk Ergün’ün bizzat ilgilendiği Erik Botheim transferinde son aşamaya gelindiği öğrenildi. Norveç Milli Takımı’nın da değişmez parçası olan futbolcunun Krasnador ile sözleşmesi sona erdi. Bonservis bedeli ödemek istemeyen sarı kırmızılı camia, futbolcunun maaşını da belli bir sınır altında tutmak istiyor. Bonservis bedeli olmadığı için Erik Botheim’in imza parası talep ettiği öğrenildi. Yıldız futbolcunun Galatasaray’dan istediği imza parasının 2 milyon euro olduğu iddia edildi. Yıllık ücretinin ise 2.5 milyon euro bandında olması bekleniyor. Galatasaray cephesi ise transferi gerçekleştirmek için Erik Botheim’in yıllık ücretinde indirime gitmesini bekliyor. İmza aşamasına gelinmesi için Mısırlı futbolcu Mostafa Muhammed’in satılması gerekiyor. Galatasaray yönetimi forvet hattına iki transfer daha yapmak istiyor. Futbolculara ödenen yıllık ücretlerin 2 milyon euro sınırında kalması için çaba gösteriliyor. Erik Botheim ise Galatasaray’dan gelecek haberi beklemeye başladı.