Ada devini yeniden ayağa kaldırması ve şampiyonluk mücadelesi içerisinde yer aldırması beklentileriyle imza attırılan Erik Ten Hag kararıyla şimdiden çok konuşulacak gibi görünüyor. Holalndalı teknik adamdan oyuncularına belirli saatlerde telefon kullanma yasağı geldi.

Sol beke Malacia'yı transfer eden Ten Hag, sağ beke ise Dumfries'i istedi. Hızlı ve tempolu iki bekle Premier Lig'de mücadele etmek istediğini dile getiren genç teknik adamın stoper tercihi eski öğrencisi Lisandro Martinez, 10 numarası da yine Ajax patentli Christian Eriksen olmuştu.

 

Mirror'ın haberine göre; takımın başarısını artırmak isteyen Ten Hag, oyuncuların mümkün olduğunca fit olmasını sağlayacak beslenme programını kulübün mutfak şeflerine iletti. Şeflerin özel olarak hazırladıkları yemeklerin oyuncuların evlerine kadar teslim edilmesi istendi.

Antrenmanların ise topla oynama ağırlıklı olarak geçtiğini fark eden Ten Hag bu durumu değiştirmek istiyor.

52 yaşındaki teknik direktörün bir diğer katı kuralı ise oyuncuların alkol kullanmasını istememesi. İçki tüketen oyuncular için yaptırımlar uygulanacağı dile getirildi. Bu kuralların oyuncuların maç gününde en iyi durumda olması için konulduğunu ifade etti.

erik-ten-hag

Galtier'den sonra bir cep telefonu yasağı daha

Geçtiğimiz günlerde Christophe GaltierPSG oyuncularından kahvaltı ve öğle yemeklerini cep telefonu olmadan yemelerini istemişti. Erik ten Hag, oyuncuların arasında güçlü bir bağ oluşması için yemek zamanında cep telefonu kullanılmasını yasaklayan diğer bir isim oldu.

Manchester United yönetimi, kulübün şefleri için reklamlar vererek yeni bir yaklaşım tarzı belirledi.

Geçtiğimiz sezon Premier Lig'de altıncı olan Manchester United'ın eski gücüne ulaşması için bu kuralların uygulanması gerektiği Ten Hag tarafından ifade edildi.