EURO 2020'de oynanan Danimarka - Finlandiya maçında bir anda yere yığılarak futbolseverlere korku dolu anlar yaşatan deneyimli futbolcu Christian Eriksen, acil müdahalenin ardından kendisine geldi ve hastaneye kaldırıldı.

Arda Turan ilk kez açıkladı! Arda Turan ilk kez açıkladı!

EURO 2020'nin ikinci gününde herkesi şoke eden bir olay yaşandı. 

Danimarka - Finlandiya karşılaşmasının oynandığı sırada bilincini kaybederek yere yığılan yıldız futbolcu Christian Eriksen, futbolseverlere korku dolu anlar yaşattı. Sahada ilk müdahalesi yapılan deneyimli futbolcu derhal stadın yanında bulunan hastaneye kaldırıldı.

Eriksen'in durumunun iyi olduğu öğrenilirken, oyuncunun sahada düşmesinin ardından ilk müdahaleyi yapan Danimarka Milli Takımı doktoru Martin Boesen, korku dolu anları şu ifadelerle anlattı;

''Christian bayıldığında sahaya çağrıldık. Ancak ben düştüğünü görmemiştim. Açıkça bilincini kaybettiği görülüyordu. Yaına vardığımızda nefes alıyordu ve nabzını hissedebiliyordum fakat aniden herkesin gördüğü gibi ona kalp masajı yapmak zorunda kaldık. Turnuvanın sağlık ekibi de hemen yanımıza, bize yardıma geldi. Yapılacak her şeyi uyguladık. Eriksen'i geri döndürmeyi başardık.''

Öte yandan oyuncunun menajeri Martin Schoots da Eriksen'in bilincinin yerinde olduğunu d,le getirirken şu şekilde konuştu; "Bilinci açık ve konuşabiliyor. Kahreden bir an yaşadık. Herkes şoke oldu. Kız arkadaşı da hastanede onun yanında"

Kaynak: Fotomaç