Nutspor yorumcusu Erman Özgür, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un gelişi sonrasında ortaya koyduğu performans ve yaptığı tercihler üzerinden eleştirilerde bulundu.

Joao Pedro: En iyi cevap burada olmam Joao Pedro: En iyi cevap burada olmam

Fenerbahçe'nin 90+2'de bulduğu golle Ümraniyespor ile 3-3 berabere kaldığı maçı değerlendiren Erman Özgür, Sarı -Lacivertliler'in oyun sistemini eleştirdi.

"Jesus’u ilk eleştirim, yaptırdığı transferler ve bu oyuncular üzerinde ısrar etmesi üzerine" diyen Özgür, "Luan Peres ve Gustavo Henrique’yi topla bir Kim Min Jae etmez. Bruma 4 maçtır hiç bir şey yapmıyor. Daha önce 2 gol, 1 asitle göz dolduran Lincoln Henrique, tempolu oyunda yok. Ümraniye maçında Fener’i 10 kişi oynattı. 2 gol atan Valencia oyundan çıktı, sahada gezinen futbolcu oyunda kaldı. Ne yapıyorsun Jesus? Maçı kazanmak istemiyor musun? Bir de hedefim lig şampiyonluğu dedin" ifadelerini kullandı.

"Maçtaki tüm hamlelerine şaşırdım" eleştirisinde bulunan Erman Özgür, "Bu Fenerbahçe orta sahasında Arda Güler nasıl oynamaz? Ben İsmail Kartal’a özür borçlu olduğumuzu düşünüyorum. En azından Arda’yı 20 dakika sahaya sürüp oynatıyordu. Bu işler 10 numara forma vermekle olmaz, yakında Emirhan gibi o da gider. Zajc ve Crespo nerede? Bruma sahada, Pelkas tribünde. Bu işte bir terslik var. Biz ‘Jesus Fener’e gelmeli’ diyen insanlarız. Ama Jesus’un hamleleri A’dan Z’ye hayal kırıklığı. Fener’e transfer lazım diyorlar. Sadece iyi bir golcü yeter. Bence Fenerbahçe’nin bir futbol aklına ihtiyacı var" diye konuştu.