Kulüp tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Erol Bedir, VAR  sistemi hakkında değerlendirmelerde bulunurken, Dünya Kupası'ndaki uygulamalarda  faydalarının görüldüğünü aktardı.
VAR uygulamasında nihai yetkinin yine hakemde olacağını hatırlatan  Bedir, "VAR sistemi her şeyi değil ama çok bariz hataları düzeltmiş olacak.  VAR'da neyin doğru olup olmadığı tartışılmayacak, kesin yanlış olan şey  tartışılacak. Nihai kararı yine hakem verecek. Yardımcı hakemin ya da video  yardımcı hakemin emretme yetkisi olmayacak. Onlar sadece tavsiyede  bulunabilecek." diye konuştu.

Maç içindeki her kararda VAR'a başvurulamayacağına dikkati çeken  sarı-kırmızılı kulübün başkanı, şunları söyledi: Sadece ihraçlar, yanlış oyuncuya kartlar, penaltı ve ofsayt  pozisyonlarına bakılacak. VAR ile her şey çözülmeyecek ama bu sistemin çok  faydası olacak. Biliyorsunuz, Anadolu kulüplerinin gerek lobisi, gerek gücü,  gerekse hakemin ilk aklına gelen ekip olmaması nedeniyle, pozisyonların yüzde  50'sinde meşhur takımların lehine düdükler çalınırdı. Biz de bunlardan dolayı  feryat ederdik. Hiç olmazsa yeni bir sistemle bunun önüne geçmeye çalışacağız.  Buna rağmen, 'VAR geldi, her şey bitti.' diye bir şey yok. Umutluyuz ancak bir  sene beklemek lazım. Teorik olarak güzel fakat pratikte ne getireceğini seneye bu  zamanlar tartışırız."
Kaynak:Skorer