Süper Lig’in 26’ncı haftasında MKE Ankaragücü ile Galatasaray karşılaşacak. 18 Şubat Pazar günü oynanacak maç öncesi Eryaman Stadyumu’nun zeminiyle ilgili tartışmalar arttı. Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin maçlarını oynadığı Eryaman Stadyumu’nun zeminin bozuk olması Galatasaray’ı harekete geçirdi. Sarı kırmızılı yönetim Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. TFF tarafından belirlenen çim denetleme ekipleri Ankara’daki Eryaman Stadyumu’na giderek inceleme yaptı. Çim denetleyicilerinin TFF’ye sunacağı rapora göre maçın oynanacağı statla ilgili son karar verilecek. TFF’nin son kararı beklenirken hem Galatasaray cephesinden hem de MKE Ankaragücü’nden üst üste açıklamalar gelmeye devam ediyor.

GGNwrgeXQAAihjC

Ankaragücü, Eryaman Stadyumu’nda Oynamaya Kararlı

18 Şubat Pazar günü oynanacak olan MKE Ankaragücü-Galatasaray maçı öncesi tartışmalar hızla büyüyor. Konuyla ilgili son olarak MKE Ankaragücü Sportif Direktörü Yılmaz Bal açıklama yaptı. MKE Ankaragücü’nün Galatasaray ile oynayacağı maçta taraftar yasağının kalkacağını hatırlayan Yılmaz Bal, ‘’Biz maçı ne olursa olsun kendi sahamızda ve taraftarımızın önünde oynamak istiyoruz. Lig’deki durumumuz açısından Galatasaray maçı kritik önem taşımaktadır. Puan veya puanlara ihtiyaç duymaktayız. Eryaman Stadyumu’nun zeminiyle ilgili çok fazla polemik yapıldığını düşünüyorum. Ankara’daki havanın iyi olması zemin çalışmaları için olumlu değerlendiriliyor. Zeminin düzeltilmesi için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Zemin polemiklerini yersiz bulmaktayız. Maçın oynanacağı tarihe kadar zemin daha iyi duruma gelecektir’’ ifadelerini kullandı.

520486

Galatasaray’dan Futbolcu Sağlığı Uyarısı

Galatasaray cephesi ise Eryaman Stadyum zeminin futbolcu sağlığına uygun olmadığının altını çizmeye devam ediyor. Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, ‘’İstanbulspor ile oynadığımız maçta Atatürk Stadyumu’nun zemini boyanmıştı. Futbolcularımız adeta mohikan gibi olmuştu. Sporcu sağlığına önem veriyoruz. Hem bizim hem de rakibimizin futbolcularının sağlığı önem taşıyor. Saha zemini oynanacak durumdaysa çıkar oynarız. Bu karar TFF tarafından verilecek. Lakin, maç orada oynanır ve bir oyuncu sakatlanırsa vebali de karar alanların üzerinde olacaktır’’ diye konuştu.

GGN3ub5XYAA3WnP-1

Eryaman Stadyumu’nun Son Hali Tepki Çekti

Süper Lig’in 26’ncı haftasında oynanacak olan MKE Ankaragücü-Galatasaray maçının nerede oynanacağıyla ilgili tartışmalar devam ederken; Eryaman Stadyumu’ndan gelen son görüntüler tepki çekti. MKE Ankaragücü tarafından yürütülen zemin çalışmalarının fotoğrafları sosyal medyaya düştü. Sarı kırmızılı taraftarlar Eryaman Stadyumu’nun futbolcu sağlığı için yetersiz olduğu yönünde eleştirilerini ifade etti. TFF cephesi ise konuyla ilgili net kararını bugün açıklayacak. Çim denetleme ekiplerinin raporuna göre maçın oynanacağı stat belirlenecek. Öte yandan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nun da maçın farklı bir stat da oynanmasını istediği bilgisi kulislerde konuşulmaya başlandı. TFF’nin alacağı karara göre Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçının da yeri değiştirilecek. Fenerbahçe’de MKE Ankaragücü ile farklı bir stat da oynayabilecek. TFF’nin gün içerisinde açıklama yapması bekleniyor.