4 yıl aradan sonra transfer tahtasını açtıran 3. Ligin köklü takımı Eskişehirspor, iki futbolcuyu renklerine bağladı.

Eskişehirspor, orta sahada görev yapan Serdar Sudun ve sağ bek futbolcusu Tufan Kelleci ile 1,5 seneliğine anlaşmaya vardı. İki futbou ile, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde gerçekleştirilen törenle mukavele imzalandı.

Başkan Erkan Koca, imza töreninde, Eskişehirspor'un eski başkanı ve iş insanı Nebi Hatipoğlu'nun, transfer ettikleri iki oyuncunun transfer ücretlerini karşıayarak destek çıktığını dile getirdi.

 "2008 yılında Sayın Hatipoğlu'yla beraber Eskişehirspor, Süper Lig'e çıkmıştı. Biz o zaman tribündeydik. Tribün liderliği yapıyorduk, tribünün önde gelen isimlerindendik. İnşallah Allah bana da yönetim kuruluna da bu başarıyı nasip eder. Hayırlı uğurlu olsun."

Başkan sözlerine şu şekilde devam etti:

"Yıllardır kangren olmuş transfer tahtasının açılamaması durumu dün itibarıyla sona erdi. Eskişehirspor bugün hak etmediği yerde, 3. Lig'de. Buradan artık daha dibe vuramayız. Düşebileceğimiz en kötü noktaya geldik. Zaten bir sıçrama yapmamız için dibi görmemiz lazımdı. Bence 3. Lig de bizim dibimizdir. Buradan itibaren artık bir çıkış noktasına geçeceğiz. İnşallah, Eskişehirspor için bu bir dönüm noktası olacak ve Eskişehirspor, Süper Lig'e doğru olan serüvenine bugün başlayacak."