Türkiye Futbol Federasyonuna açıklamada bulunan Kamerunlu futbolcu,  şampiyonanın Türkiye’de düzenlenmesi için dünya futbolunu yönetenlere çağrıda  bulundu.
 
Türkiye'yi harika bir ülke olarak tanımlayan Eto'o, dünya futbolunu  yönetenlere seslenerek, "Ümit ediyorum ki bana inanan, dünya futbolunu yönetenler  iyi gözlemleyip, hep birlikte orada olup güzel bir futbol seyredeceğimiz bir  AvrupaŞampiyonası için Türkiye'ye bir şans tanırlar." dedi.
 
Türk kulüplerinin sahip olduğu imkânlara UEFAüyesi birçok ülke  kulübünün ulaşamadığını belirten Eto'o, "Hemen hemen üç senedir harika bir ülke  olan Türkiye'de oynuyorum. Dünyayı gezme fırsatını yakaladım. Sizi temin  edebilirim ki Türk ligi içlerinde en iyilerden bir tanesi." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Türkiye liginin diğer liglerle karşılaştırabileceğini kaydeden  Kamerunlu futbolcu, "Burada olağanüstü uygun şartlara sahibiz. Hemen her takımın  kendine ait bir stadı, antrenman yaptığı bir tesisi var. Bu şartlara Avrupa’da  bile sahip olmayan yerler var." ifadelerini kullandı.