"Benim için başarı kriteri.."

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hırvatistan maçı öncesinde UEFA'nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Terim "Böyle turnuvaları Türkiyesiz düşünemiyorum. Benim için başarı kriteri budur" dedi.

"Benim için başarı kriteri.."

 Fatih Terim "Türkiye bundan sonra Avrupa Şampiyonaları'na, Dünya Kupaları'na daha düzenli katılmalı. Burada olmamız zaten bir başarı hikayesi. Bu tür turnuvalarda olmanız geleceğinizi olumlu etkiler. Böyle turnuvaları Türkiyesiz düşünemiyorum. Benim için başarı kriteri budur" dedi.

2008 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin elediği Hırvatistan ile şu anki Hırvat takımı arasında büyük farklar olduğunu belirten Fatih Terim "2008 yılındaki de iyi bir takımdı ama şimdiki futbolcuları çok daha büyük kulüplerde oynuyor. Barcelona, Real Madrid, Inter, Juventus gibi. Çok ciddi ve iyi bir takıma karşı oynayacağız. Onlar bu gruptan çıkabilir ve iyi yerlere gidebilir" dedi.

Milli Takım'dan turnuvadaki beklentilerin yüksek olduğunu belirten Fatih Terim "Benim beklentilerim her zaman yüksektir. Bu tür turnuvalarda adım adım çıkmak gerekir. Öncelikli hedefimiz gruptan yükselebilmek. İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan gibi takımların bulunduğu gruptan çıkıp yükselebilirsek, Türkiye'nin daha iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum" diye konuştu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER