Eyfel Kulesi Türk bayrağına bürünebilir

Eyfel Kulesi'nin, EURO 2016 kapsamında Twitter üzerinde yapılan kampanyada en çok desteği alan Türk Milli Takımı'nın renkleriyle ışıklandırılması bekleniyor.

Eyfel Kulesi Türk bayrağına bürünebilir

Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenen 15. Avrupa Futbol Şampiyonasıkapsamında Eyfel Kulesi bugün Türk bayrağının renklerine bürünebilir.
Eyfel Kulesi, turnuva boyunca sosyal medya platformu Twitter'da yürütülen kampanya çerçevesinde, her gün maçı olan ülkeler arasında son maç bitiminden 10 dakika sonra en çok destek alan ülke takımının renkleriyle ışıklandırılıyor. Kule, 15 dakika boyunca seçilen takımın renkleriyle aydınlanıyor.

Eyfel Kulesi  boyunca her akşam,Twitter'da en çok destek alan ülkenin renklerine bürünecek.Hep Birlikte 


En çok destek Türk Milli Takımı'na


İlk iki günde en yüksek desteği alan ve bugün turnuvadaki ilk maçına çıkacak olan Türk Milli Takımı, bugün de genel sıralamada yüzde 35'le birinciliği büyük bir farkla sürdürüyor. En çok desteği alan ülkeler arasında ikinci sırada yüzde 14 ile İngiltere, üçüncü sırada ise yüzde 12 ile Fransa bulunuyor. Eyfel Kulesi'nin ışıklandırılmasına aday ülkeler arasında bugün TSİ 16.00'da Milli Takım ile karşılaşacak olan Hırvatistan'ın yanı sıra Polonya, Kuzey İrlanda, Almanya ve Ukrayna bulunuyor.
İlk gün en çok oyu alan Fransa olurken, ikinci gün de Eyfel Kulesi en çok destek alan Galler'in bayrağının renkleriyle aydınlatıldı. Her maç günü ayrıca kule üzerinde asılı bulunan topa da en çok destek alan ülkenin bayrağı projeksiyonla yansıtılacak. Sporseverler tarafından Twitter'da paylaşılan günün en popüler mesaj ve fotoğrafları Eyfel Kulesi üzerinden görünebilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER