Anadolu Efes'ten Fenerbahçe Beko cevabı!

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Fenerbahçe Beko'nun Anadolu Efes'e Turkish Airlines Euroleague oylamasında kullanmış olduğu oy için sitemde bulunmasından sonra açıklamalar yaptı..

Anadolu Efes'ten Fenerbahçe Beko cevabı!

AKŞAM GAZETESİNİN ÖZEL HABERİNE GÖRE;

Fenerbahçe, Eurolegue'de yapılan oylamada kendisine destekte bulunmadıkları için Anadolu Efes'i eleştirdi. AKŞAM Gazetesi'ne röportaj veren Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Euroleague için yapılan oylama ile ilgili şöyle konuştu:

" Oylama A lisansı sahip olan 13 kulüp arasında yapıldı. Euroleague çift devreli bir lig usulü gerçekleşen organizasyon. Bazı takımların 34, bazı takımların 32 maç yapması buna aykırı. Bizim mantığımıza yatmadı. Oy kullanan 13 takıma bakarsanız kendi durumları için hangisi daha iyi olacak şeklinde yöntem seçtiler. Bizim de bu sistemde üçüncü olma şansımız var. Olympiakos ile aramız bir maça iniyor. Milano ile 2 maça iniyor. Performansımızı sergilersek ilk 4 içinde bitirme şansımız olacak. Bu durumlarda ev sahibi avantajını elde etmiş olacağız. Diğer seçenekte ise 3 maçlık farkı kapatma ihtimalimiz çok zor. Dolayısıyla hangisi bize daha yararlı, daha mantıklı olur diye bakarak karar verdik. 17 takıma karşı bir husumetimiz yok. Olaylar niye bu noktaya gelmiş bunu da anlamış değilim. Türk takımlarının başarılı olması her zaman desteklediğimiz bir konu. Her yerde söylüyoruz. İkimiz birlikte başarılı olursak çok mutlu oluruz. Bir düşmanlık söz konusu olamaz. Fenerbahçe'nin kötü duruma düşmesini neden isteyelim. Böyle düşüncemiz yok. ''

Euroleague'de yapılan oylama ardından Rus takımlarıyla oynanan mücadelelerin geçersiz sayılması kararı çıktı. Oynanan karşılaşmaların sayılması ve sezon sonunda galibiyet yüzdesine göre sıralama oluşması için 6 takım, Rus ekipleinin karşılaşmalarının geçersiz sayılaması için 7 takım oy verdi. Rus ekiplerine karşı bu sezon yüzü gülmeyen Anadolu Efes, maçlar sayılmasın seçeneğine oy kullanırken Fenerbahçe Beko ise oynanan mücadeleler sayılsın seçeneğine oy kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER