Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö'yü kadosuna katan, Lucas Torreira'yı da bitirmesine ramak kalan Galatasaray'da orta alanın son hamlesi kaldı. Evander için görüşmelerde bulunan sarı kırmızılılar sambacıyla anlaşmaya varırken FC Midtjylland'ı da ikna edebilmek adına her şeyi yapıyor. Ödeme planındaki sorunlar aşılmaya çalışılıyor. Danimarka ekibindan onay alındığı an Evander İstanbul'a getirilecek.

7c9333a5ae5b405188879e2ec3d4c6a8

Hatta 10 numaralı formanın 24 yaşındaki oyuncuya verilmesi planlanıyor. Ancak daha önceden büyük ölçüde mutabakat sağlanan kulübü Midtjylland'ın, gelen diğer teklifleri de koz olarak kullanıp 1 milyon Euro daha talep etmesi, Galatasaray cephesinin tepkisini çekti. Sarı-Kırmızılılar, Danimarka temsilcisiyle aradaki bu pürüzü de gidererek, birkaç gün içerisinde Evander'i İstanbul'a getirmeyi planlıyor. Transfer , Galatasaray'ın istediği şekilde gerçekleşirse, genç yeteneğin bonservisine başarı bonusları hariç, 6.5 milyon Euro civarına bir ödeme yapılacak.

Fanatik'in verdiği habere göre Galatasaray'da ilk hedef, Evander'i ligin ikinci haftasında Nef Stadı'nda oynanacak Giresunspor maçına yetiştirmekti. Ancak Sambacı'nın hafif bir sakatlığı bulunuyor. Midtjylland'ın doktorlarına göre Brezilyalı futbolcu ay sonuna kadar sahalardan uzak kalacak. Buna karşın Galatasaray cephesi, genç oyuncuyu kendi ekibiyle detaylı bir kontrole sokacak ve ciddi bir problem olup olmadığını ortaya çıkaracak. Bu nedenle, Evander'in İstanbul'a getirilmesi kadar, burada yapılacak sağlık kontrolleri de kritik öneme sahip.

3 sene önce Vasco'dan Midtjylland'a transfer olan Evander, Danimarka ekibinde çıktığı 150 maçta 43 gol 34 asiste imza attı.