"Avrupa maçlarını iple çekiyoruz"

UEFA Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan itibaren dahil olacak Yeni Malatyaspor'da yönetim kurulu üyesi Erdal Gündüz, Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

"Avrupa maçlarını iple çekiyoruz"

Erdal Gündüz, Yeni Malatyaspor'un yeni sezon hazırlıkları, UEFA Avrupa Ligi hedefleri ve transfer çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gündüz, başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını ve UEFA Avrupa Ligi elemelerine katılma hakkı kazandıklarını hatırlatarak, "Bunun için çok mutluyuz. Malatya'da 16 yıl önce UEFA Kupası heyecanı yaşanmıştı. O özlemi de sona erdirmenin heyecanını yaşıyoruz. UEFA Avrupa Ligi'nde Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Avrupa kupası maçları bizim için büyük ve önemli bir tecrübe olacak." dedi.

"İyi bir kura çekimi yaptık"

Uzun ve zorlu bir sürecin ardından Avrupa kupalarına katılma hakkı elde ettiklerini vurgulayan Gündüz, şöyle devam etti:

"Bu şehrimizin ve takımımızın başarısıdır. Birlikte daha iyi işlere imza atacağız. Malatyalılar bizi desteklediği müddetçe daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Geçtiğimiz günlerde kuralar çekildi. İkinci eleme turunda Slovenya temsilcisi Olimpija Ljubljana ile Letonya ekibi Rigas eşleşmesinin galibiyle karşılaşacağız. İyi bir kura çekimi yaptık. İlk düşüncemiz, başarılı sonuçlarla gruplara kalmak. Orada da elimizden gelenin en iyisini yaparak ilerleyebildiğimiz yere kadar ilerleyeceğiz. Bunu da yine halkımızla, şehrimizle başaracağız. Evimizde oynayacağımız maçlarda taraftarımız stadı doldurduğu müddetçe başarılı olacağımızı biliyoruz. Daha önceki müsabakalarda bunu gösterdik."

İyi bir takım kurmaya çalıştıklarını aktaran Gündüz, "Yeni Malatyaspor denilince herkesin aklına, sahada tüm benliğini ortaya koyan, mücadeleci, sportmen ve dinamik bir takım gelecek. Avrupa maçlarını iple çekiyoruz. Eleme maçlarından alnımızın akıyla çıkıp, turu geçmek istiyoruz. Hedefimiz gruplara kalmak." değerlendirmesinde bulundu.

"En iyisi neyse onu yapacağız"

Erdal Gündüz, hem Süper Lig hem de UEFA Avrupa Ligi için planlamalarını yaptıklarını söyledi.

Kaynak:Trt Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER