Ertuğrul Sağlam'a göre Türk futbolundaki sorunlar

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, önemli açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Sağlam'a göre Türk futbolundaki sorunlar

Deneyimli teknik direktör Ertuğrul Sağlam, son dönemlerde alt yapıdan futbolcu çıkmamasından şikayet etti.

- Motivasyonuzumu yukarıya çıkarmak istiyoruz! -

Deplasmanda Kasımpaşa ile oynayacakları maç öncesinde konuşan Ertuğrul Sağlam, "Kasımpaşa maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bu zorlu deplasmandan kendimizi mutlu edecek, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak, camianın ve taraftarların motivasyonunu daha da yukarıya çıkaracak sonuçla dönmek istiyoruz." dedi.

- Kenar ve forvet oyuncusu arıyoruz! -


Yapılacak transferler hakkında açıklamalarda bulunan Sağlam, "Transfer için çok fazla vaktimiz kalmadı. Kenar ve forvet oyuncu arayışımız var. Çift yönlü bir oyuncu olursa hem bir oyuncuyla bu işi halletmiş oluruz hem de kulübü ekonomik külfetten de kurtartmış oluruz. Biz transfere bu açıdan da bakmak istiyoruz. İnşallah belirlediğimiz isimler üzerinden birisiyle anlaşacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

- Alt yapıdan oyuncu çıkartamıyoruz. Bu büyük bir sorun! -

Son dönemlerde Türk futbolundaki sorunlardan bahseden Ertuğrul Sağlam, "Maalesef son dönemlerde ülkemizde futbolcu yetiştiremiyoruz. Futbolcu yetiştirmek için, futbolcuyu yetiştirebileceğiniz ortamı öncelikle hazırlamanız gerekir. Öncelikle o futbolcuların sağlıklı bir ortamda, çok düzgün bir ortamda, bilimsel yöntemlerle gelişmesini, yetişmesini sağlayabileceğiniz ortamı hazırlamak lazım. Altyapılarda ciddi bir organizasyon içerisine girilmesi gerekir. Bunu yapmak içinde önce tesis ve daha sonrasında da eğitici kalitesini artırmak gerekir. Aslında olaya bu açıdan baksak, eğitsek, biz bu ortamı gençlerimize, çocuklarımıza hazırlayabilsek o zaman şu bir gerçek ki daha fazla sayıda yetenekli oyuncumuzun gelişmesini ve yetişmesini sağlayabileceğiz. Çok sayıda oyuncumuz belki de yukarıya çıkabilecek. Ama bunu yapamadığımız için maalesef alttan da oyuncu çıkmıyor. Alttan da oyuncu çıkmayınca işte hepimizin dertlendiği ‘yukarıya oyuncu çıkaramıyoruz, dolayısıyla oynatacak yerli oyuncu bulamıyoruz’ sıkıntısı baş gösteriyor. Belki de alttan daha fazla oyuncu yetiştirebilsek, bugün her takımda daha fazla yerli oyuncu olabilir. Sonuçta bugün Türk futbolundaki herkes bu sorundan şikayetçi. Onun çözümünü bulmak lazım. Bunun çözümünü bulacak insanlarda bence futbolu yönetenlerdir. Onlar çözümü ortaya koyacak, bizlerde destek olacağız, uygulamaya koyacağız. Uzun vadeli plan, program içerisinde bu sorunu halledebiliriz." ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER