banner197

Sergen Yalçın'dan maç sonu açıklamalar

Sergen Yalçın Denizlispor maçını değerlendirdi...

Sergen Yalçın'dan maç sonu açıklamalar

"Gidişatımız 7 hafta itibariye çok kötü değildi ama baktığımız zaman çok iyi de değil. Normal planlamamızın 2-3 puan gerisinde gidiyoruz. İstediğimiz durumda değiliz ama bu akşam iyi oynayarak rahat bir galibiyet almak en azından bizim oyuncularımızın hem güvenini geri getirdi hem de moralimizi düzeltti." diye söyledi

Alınan galibiyetten dolayı  futbolcularını tebrik eden Sergen Yalçın, 90 dakika boyunca kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara da teşekkür ederek, “Arkamızda olsunlar, bizlere destek versinler. Biz her zaman sahaya çıkıp onlar için en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Sergen Yalçın, takım olarak oyunsal anlamda bir sorunlarının olmadığını ama mental bir sorunlarının olduğunu belirtti.

“Sezon başından beri oynadığımız 11 maç var. Ve UEFA maçları ile başladık. Bunlar çok tempolu ve zor maçlardı. Oyuncular bu maçlarda çok yıprandı, bunun neticesinde ciddi sakatlıklar yaşadık. Galatasaray maçında Fofana yok, Bifoma yok, Gökhan Töre yok, çok önemli oyuncular yok. Ofansif hattaki en önemli oyuncularımız yok. Hamle yapma şansımız yok. Şablon format değişikliği yapamıyoruz, çünkü ciddi oyuncularımız yok. Bifoma’yı bugün kullanmadık, Mina sakatlandı, Mustafa Akbaş kırmızı kart cezalısıydı, Fofana hazır durumda değil. Ciddi fiziksel sorunlarla da uğraşıyoruz ama maç arası bize iyi gelecek. Biraz dinleyeceğiz ve sakatlarımızı toparlayacağız."

KAYNAK: TRT SPOR

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER