Fenerbahçe'den sözleşmesini uzatmadan ayrılıp Portimonense ile anlaşma sağlayan Berke Özer'in Portekiz kariyeri kısa sürmüştü. Genç file bekçisi ocak ayından itibaren Eyüpspor ile anlaşma sağladı. Ancak İstanbul ekibi yeni futbolcusunun Süper Lig'de forma giyerek daha da tecrübe kazanıp gelecek sezon hazır hale gelmesini istiyor. Bunun için de 2 kulübe öneri gerçekleştirildi.

Gelecek sezon Süper Lig'de yer almaya hazırlanan ve TFF 1. Lig'de liderliğini sürdüren Eyüpspor, Berke Özer ile anlaşma sağlamıştı. Portekiz'de forma şansı bulamayan genç file bekçisi ile sözleşme imzalayan İstanbul ekibi, genç file bekçisinin Süper Lig'de süre alarak gelecek sezona hazırlanmasını ve katkı vermesini planlıyor. 

Eyüpspor'a Süper Lig'den bir transfer daha! Eyüpspor'a Süper Lig'den bir transfer daha!

Eyüpspor, Berke Özer’i Ümraniyespor ve İstanbulspor’a ‘Oynatma Garantisi’ ile kiralık olarak önerdi. İki takımın görüşlerini ocak ayında başlayacak transfer döneminde vermesi bekleniyor. Ümraniye'nin kalesini şu anda Serkan Kırıntılı kaleyi korurken sarı siyahlı ekipte ise Jensen görev yapıyor.