Kolombiyalı golcü futbolcu Radamel Falcao'dan flaş bir hamle geldi. Falcao'nun vergilerden dolayı Sarı Kırmızılı kulübe ekstra fatura çıkardığı iddia edildi.

Yıllık 6.5-7 milyon euroları bulan yüksek maliyetine karşın, sakatlıklarla geçen 2 yılda fazla pek varlık göstermeyen Kolombiyalı futbolcu, Türkiye'den ayrıldıktan sonra da kulübe yük bindirmeye devam ediyor.

Milliyet'te yer alan habere göre; Bu sezon La Liga ekiplerinden Rayo Vallecano'nun yolunu tutan Falcao, bu kez de 280 bin Euro'luk ekstra vergi faturası çıkardı.Geçtiğimiz sezondan alacağı 2.6 milyon Euro'ya ek olarak bu sezonki alacaklarına karşılık da 3 milyon Euro'ya anlaşma sağlanan tecrübeli forvet, toplamda 5.6 milyon Euro bulan ücretinin vergisini İspanya'ya göre talep etti. 

Falcao'nun Galatasaray yönetimine, "İspanya'da benim hesabıma geçecek paranın yüzde 45 vergisi var" dediği ifade edildi.

Normal şartlarda Sarı Kırmızılı kulüp, Falcao'ya 5.6 milyon Euro'luk alacağını Türkiye'de yapmış olsaydı % 40 vergi ile beraber kulübe toplamda 7 milyon 840 bin Euro maliyeti olacaktı. Ancak Galatasaray , İspanya'da bulunan oyuncuya ödemeyi daha sonra yapacağı için yüzde 45 ile vergilendirilecek ve bu rakam 8 milyon 120 bin Euro'ya çıkacak.

Böylece Türkiye ile İspanya arasındaki yüzde 5'lik vergi farkından dolayı 280 bin Euro da kulübe ek bir maliyet olarak yansıyacak.

Kaynak: Fotomaç