Teknik direktörlük hayatında bir dönem Serie A'da Fiorentina ve Milan'da görev yapan Fatih Terim, İtalyan medyasına konuştu.

La Gazetta Dello Sport'averdiği röportahda Terim,  "İtalya'ya aşığım. Umarım İtalyan takımları Şampiyonlar Ligi’nde final oynar, belki Milan…İtalyan arkadaşlarımı Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda ağırlamak için sabırsızlanıyorum." şeklinde konuştu.

Tecrübeli teknik adam, Milan'ın genç yıldızı Rafael Leao için ise övgüdolu sözler kullandı. Terim, Leao için, "100 milyonun bu kadar kolay harcandığı bugünün futbolunda Rafae Leao hepsine değer. Sınırsız kontenjanı olan bir kadrom olsaydı, satın alacağım ilk oyuncu olurdu. Leao, başarılı bir kariyere sahip olacaktır." ifadesini kullandı.

Terim, "Bir Türk yeteneği tavsiye ediyor musunuz?" şeklinde yöenttien soruya karşılık olarak şu yanıtta bulundu.

"Süper Lig için konuşursak Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu, 2000 doğumlu Yunus Akgün ve Barış Alper Yılmaz'ı öneririm. Yunus Akgün, Adana Demirspor'da arkadaşım Montella ile büyük ilerleme kaydetti. Son olarak ise Fenerbahçe'den Arda Güler. 2005 doğumlu ve onu altyapıdan beri takip ediyorum. Büyük bir potansiyele sahip. Kulüp onu geliştirme açısından iyiydi."