Bu yıl başında sarı kırmızılı kulüpten ayrıldığı tarihten itibaren inzivaya çekilen kurt teknik adam Fatih Terim, futbolu özlediğini her ortamda belli ediyor. Son olarak ailesiyle birlikte gittiği Katar Dünya Kupası'nda eski dostlarla bir araya gelen ve gözleri parıldayan 'İmparator' lakaplı Fatih Terim, İtalyan Gazeteci Gianluca Di Marzio'ya yaptığı açıklamada yeniden dönüş sinyalini verdi.

Türk futbol tarihinin yaşayan en büyük efsanesi olan Fatih Terim, senenin başında alınan kötü neticelerin ardından Galatasaray ile yolları ayrılmıştı. Bu süre içerisinde herhangi bir takımla anlaşmayan Terim, adeta inzivaya çekildi. Bodrum'daki yazlığında vaktinin büyük bir bölümünü geçiren Fatih Terim, torunlarıyla ilgilendi ve bahçesine baktı. Son olarak ise araya bir de Netflix belgeseli sıkıştırdı. Platform üzerinde en çok izlenen yapımlar arasına giren Fatih Terim, günlerce an çok izlenenler listesinden düşmedi. Ancak Terim, bombayı İtalyan Gazeteci Gianluca Di Marzio'ya patlattı. İtalyan Gazeteci'nin sorduğu her soruya içtenlikle cevap veren çalıştırıcı "İyi bir proje ve güzel bir teklfi gelirse geri dönmeye hazırım" ifadelerini kullandı. Terim'in bu röportajının ardından Galatasaraylılar heyecanlandı. Sosyal medya üzerinde söz konusu röportaj hakkında binlerce tweet atıldı. Peki işin aslı ne?

Ne Milan Ne Fiorentina!

Medya sektörün saygın bir gazeteci olan Gianluca Di Marzio'nun sorularını samimiyetle cevaplayan Fatih Terim, Napoli'nin başarılı performansı üzerine sorulan soruya Spaletti hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İtalya'daki en dostlarının başında Spaletti'nin geldiğini vurgulayan Terim, "O benim büyük dostum. Ona sevgim ve saygım var. Bu yıl çok güçlüler ve umuyorum ki sonuna kadar götürebilirler ve kazanırlar. Şampiyonluk mücadelesinde Napoli’yi tutuyorum. Floransa benim ikinci evim, Milan'da da çalıştım ama Napoli'yi destekliyorum" ifadelerini kullandı.

fatihterinitalya (1)

Yerinde takip ettiği Dünya Kupası'nın sonrası şampiyon Arjantin ve Messi'yi öven Terim, "İlk sırada Messi geliyor, sonra Messi, sonra Messi ve diğerleri. (Diego Armando) Maradona çok büyük bir oyuncuydu, Ronaldo da çok güçlü ama Messi'yi beğeniyorum. İsterse sahada her şeyi yapabilir" şeklinde konuştu.

"Geri dönüşe hazırım"

Galatasaray'da dönemin başkanı Burak Elmas ve yönetimle sorunlar yaşadıktan sonra teknik direktörlük görevinden ayrılan Fatih Terim, İtalyan Gazeteci Gianluca Di Marzio'ya sessizliğini bozdu. Türkiye'de görev yapan İtalyan teknik adamlar hakkında da konuşan İmparator,  "Hepsi içinde en iyi iş çıkaran (Vincenzo) Montella ve böyle iyi iş çıkarmaya devam edecek. (Andrea) Pirlo ve (Francesco) Farioli'yi de beğeniyorum" cevabını verdi.

Teknik patronluk için geri dönüş sinyali veren kurt hoca yeniden bir takımı çalıştıracak mısınız sorusuna ise " Bilmiyorum. Sadece İtalya'ya değil, iyi bir teklif ve güzel proje olması halinde (teknik direktörlüğe) geri dönmeye hazırım. Diğer şeyler beni ilgilendirmiyor" ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.