Süper Lig'in 3. haftasında Galatasaray, deplasmanda Kayserispor'u Adem Büyük'ün 90+9. dakikada attığı golle 3-2 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim önemli değerlendirmelerde bulundu.

'BABEL'İ DAHA DİRİ TUTMAYI BAŞARDIK'

İkinci yarının başında Diagne'nin yerine Emre Mor'un oyuna girmesini değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Açıkçası beklediğimizi alamayınca mecburi değişiklikleri yapacağız. Doğru da oldu bence. Merkezde biraz daha hareketlilik gerekiyordu. Hem de Babel'i daha diri tutmayı başardık." ifadelerini kullandı.

Ömer Bayram'ı orta sahada kullanmasını da açıklayan Terim, "Ömer'in performansından memnunum. Ömer çok iyi bir çocuk, gitmek ve oynamak istedi ancak takımda kaldı. Çok iyi oynadı ve yeni bir orta saha daha kazandık diye düşünüyorum." sözlerini kullandı.

'GALATASARAY YALNIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR GİBİ BİR ORTAM VAR'

Galatasaray'ın böyle goller yememesi gerektiğini belirten Fatih Terim, "Kayserispor'u da tebrik ediyorum. Çok gelip giden, elektrikli ve seyir zevki yüksek bir maç oldu. Galatasaray takımı böyle goller yememeli. Daha iyi olacağımız kesin ama bu atmosfer yaratıldı. Galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor gibi bir ortam var." dedi.

'GALATASARAY'IN YAPACAĞI TEK ŞEY BİRLİKTE DURABİLMEK'

Galatasaray'ın dik durması gerektiğini de söyleyen başarılı çalıştırıcı sözlerini şöyle tamamladı: "Örgütlü, amatör işler vardı geçen sene söylemiştim... Bu sene profesyonel yapılmaya başlanmış! Bunu maç için söylemiyorum. Galatasaray'ın yapacağı tek bir şey var. Birlikte durabilmek. Maçla ilgili söyleyeceğim bir şey yok, geçen sezonki tanımlamamı değiştirdim sadece. Kaybettik, kimse yabancı konusunu gündeme getirmedi. Şimdi kazandık, yine yabancı konusu konuşulur."