Spor Toto Süper Lig’in 32’nci haftası Beşiktaş-Galatasaray derbisine sahne oldu. Beşiktaş’ın ev sahibi takımı avantajını kullandığı maç 3-1 sona erdi. Süper Lig’de zirvenin sahibi olan Galatasaray haftayı puansız kapattı. Galatasaray’ın en yakın rakibi Fenerbahçe ile arasındaki puan farkı 3’e inerken; Beşiktaş’ta zirveye bir adım yaklaşmış oldu. Siyah beyazlı ekip derbi galibiyetinin ardından Galatasaray ile arasındaki puan farkını 5’e düşürmüş oldu.

okan-buruk-fatih-terimi-g-897_2-41

Galatasaray’ın son 2 maçta 1 puan toplaması sarı kırmızılı taraftarın tepkisine neden oldu. Özellikle, Beşiktaş-Galatasaray derbisindeki oyuncu tercihleri nedeniyle Okan Buruk eleştirilerin hedefi haline geldi. 49 yaşındaki teknik adamın şampiyonluk mücadelesindeki stresi doğru yönetemediği ileri sürüldü.

1430918

Galatasaray Spor Kulübü’nün efsaneleri arasında yer alan Fatih Terim’in adı yeniden spor kamuoyunun ilk sırasına yerleşti. Tecrübeli teknik adamın Galatasaray ile kazandığı son şampiyonlukta sarf ettiği ‘’8’de kapanır, 18’de… Yeter ki biz kazanalım’’ ifadeleri gündeme geldi. Sarı kırmızılı taraftarlar şampiyonluk mücadelesini en iyi yöneten teknik adam olarak değerlendirdikleri Fatih Terim’e çağrı da bulundu.

406822

Fatih Terim’den Okan Buruk’a Destek

Galatasaray’da başkanlık koltuğuna Dursun Aydın Özbek’in oturması ile birlikte Okan Buruk getirilmişti. Sezon başında Fatih Terim’in yeniden Galatasaray’ın başına geçeceği iddiaları gündeme gelmiş; tecrübeli teknik adam ise dinlenmek istediği mesajını iletmişti. Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk’ün göreve geldikleri günden itibaren Okan Buruk ile çalışma istediğini ifade etmesi yönetimin karar alma sürecini etkiledi. Sarı kırmızılı ekibin altyapısında yetişen ve kulüp tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Okan Buruk, çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Süper Lig’de galibiyet rekoru kırmayı başaran Okan Buruk, Fatih Terim’den de tam not aldı. Tecrübeli teknik adam eski öğrencisi Okan Buruk yönetiminde Galatasaray’ın şampiyonluk kupasına ulaşacağını söyledi.

f49df5f02cd1574996bd24b1c29448812b861c92

Galatasaray Taraftarından Çağrı

Galatasaray taraftarının sevgilisi konumunda yer alan Fatih Terim’in Okan Buruk’a destek vermesi camia içerisindeki birlik ve beraberlik duygularını güçlendirdi. Şampiyonluk mücadelesinde son viraja giren Galatasaray’da taraftar Fatih Terim’den konsantrasyon mesajı bekliyor. Sarı kırmızılı taraftarlar efsane hocalarının, Okan Buruk ile konuşarak tecrübelerini aktarmasını talep ediyor. Süper Lig’de Galatasaray’ın oynayacağı son maç olan Fenerbahçe derbisinde ise tribündeki yerini alması için davette bulunuluyor. Okan Buruk’un şampiyonluk stresini doğru ve efektif kullanması için Fatih Terim’in yol göstericisi görevini üstlenmesini talep eden Galatasaray taraftarı efsane hocasından yanıt bekliyor. Galatasaray kulislerinde ise Fatih Terim’in sarı kırmızılı taraftarın çağrısına olumlu tepki verdiği ve Okan Buruk’a destek mesajı yayınlanmaya hazırlandığı konuşulmaya başlandı.