Yabancı hakem gelecek mi? İşte Türkiye Futbol Federasyon'un yabancı VAR hakemi hakkındaki son düşüncesi...

Türkiye Futbol Federasyonu, hakem kadrosundaki eksiklikler ve çoğalan hakem hatalarından sonra yabancı hakem konusunu ciddi olarak gündemine taşımıştı. Bu kapsamda bir süredir çalışmalarını sürdüren MHK ve TFF yöneticileri çalışmalarını bitirmesinin ardından tqakımları topladı.

Galatasaray Trabzonspor maçını izle Bein Sports 1 GS TS canlı maç izle jestyayın taraftarium24 canlı yayın Galatasaray Trabzonspor maçını izle Bein Sports 1 GS TS canlı maç izle jestyayın taraftarium24 canlı yayın

Önceki gün düzenlenen toplantıda uzun bir sunum gerçekleştirilirken, son durum masaya yatırıldı. Avrupa’nın önde gelen liglerinden ret cevabını alan TFF’ye yalnızca Almanya Futbol Federasyonu olumlu olarak yaklaştı. Laikn onların da önerisi Almanya’daki VAR odasından bağlantı gerçekleştirerek karşılaşmaların yönetilmesi fikriydi.

Bu durumda da TFF Yönetimi’ne uygun bir yöntem değil. Çalışmalar hakkında gerçekleştirilen sunumdan sonra kulüplere düşünceleri soruldu. Başkanların çoğunluklu olarak düşüncesi, yabancı hakem konusunun çözüm olmayacağı yönündeydi. TFF’nin şimdilik bu konuyu rafa kaldırdığı ifade edildi. (Fanatik)