Galatasaray'ın bu sezon yeni kotrat yapmadığı Cezayirli futbolcu Sofiane Feghouli, Fransız medyasına açıklamada bulundu. Deneyimli oyuncu, Fransız ekip Marsilya'nın teknik adamı olan Igor Tudor'un sarı kırmızılı ekipten  ayrılış süreci ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

So Foot'a röportaj veren Sofiane Feghouli, Marsilya'nın yeni teknik direktörü olan Hırvat tenik adamı hakkında dikkat çeken açıklamada bulundu.

Feghouli'nin SO Foot ile yaptığı röportaj..

Igor Tudor'u Galatasaray'da tanıdın. Anıların iyi mi kötü mü?

Biraz öz eleştiri yaparsa çok iyi bir koç olabilir. En üst seviyeye ulaşmak için bu temel bir şeydir. Onun kapasitesini sorgulayabilecek kadar iyi tanımıyorum. Ama eğer Marsilya'nın başına geçtiyse çok bir teknik direktör olacaktır.

Onda seni en çok etkileyen şey neydi?

Antrenman seansları her zaman fiziksel olarak üst düzeydeydi. Taktiksel olarak, haftaya ve oyun planına iyi hazırlanırdı. Buna karşın oyuncularıyla olan ilişkisi bazen kırılgandı. Bence onu tamamlayacak, oyuncularından daha iyi verim elde edecek ve onlarla yakın ilişkiler kuracak bir yardımcıya ihtiyacı var.

Taktiksel konuşacak olursak... Bir sistemi var mı yoksa esnek mi?

Rakiplerini şaşırtmakta tereddüt etmez. Biz genellikle 4-1-4-1 oynuyorduk. Ama bazı maçlarda bunu değiştiriyordu. Mesela Fenerbahçe derbisinde değiştirmişti. Beğendiğim, üst düzey futbolu savunuyor. Rakiplerini iyi analiz edip oyuncularını iyi motive ediyordu. Topu iyi kullandırıyordu. Bundan sonrası elindeki oyunculara bağlı.

Tudor'un Galatasaray'dan ayrılış sürecini anlat

Gidişi oyuncular için anlaşılır bir şey değildi. Aralık ayı başındaydık ve liderin 3 puan gerisinde ikinci sıradaydık.Gidişi oyuncular için anlaşılır bir şey değildi. Aralık ayı başındaydık ve liderin 3 puan gerisinde ikinci sıradaydık. Ama Galatasaray'da bazı şeyler, medya baskısı ve onun söylentileriyle kuliste gerçekleşiyor. Yönetim de kamuoyunu dinlemek zorunda kaldı. Buna bir de içerden bazı memnuniyetsiz oyuncuları ekleyebiliriz. Ayrılmasının sebebyi buydu. Sezon sonunda kazanılan şampiyonluk, fiziksel çalışma ve transfer edilen oyuncuların kaliteli olmasıyla geldi. 5 yıldır Türkiye'de yaşayan biri olarak diyebilirim ki; futbol tutkusu olarak Marsilya, Türkiye'deki 4 büyük kulüple benzer. Dolayısıyla Tudor da alışkın. Ayrıca o, PAOK'u da çalıştırdı. Akdenizlilerle ne yapılacağını biliyor.

Opera Anlık Görüntü_2022-07-06_095401_www.sofoot.com