Süper Lig ve Avrupa'daki performansıyla bu sezon taraftarlarını sevindirmeyi başaran Fenerbahçe'de transfer çalışmaları da sürüyor. Sarı lacivertliler Arda Güler için Gençlerbirliği ile anlaşmaya vardı ve haklarının tamamını eline alacak.

Fenerbahçe'de ocak ayı transfer çalışmaları erken başladı. Sarı lacivertliler aslında beklenen ama zaman olarak ihtimal verilmeyen bir hamle ile anlaşmaya vardı. Arda Güler'i Gençlerbirliği'nden yüzde 80 haklarını alan Kanarya, tamı konusunda başkent ekibi ile el sıkıştı. Lemos, Nazım SangareÇağtay KurukalıpYiğit Efe Demir ve bazı U19 Takımı oyuncularının içinde yer aldığı beş-altı futbolcu kiralık sunulacak; ücretleri de karşılanacak.

Fenerbahçe'den Emre Demir bombası! Fenerbahçe'den Emre Demir bombası!


Çok daha fazlası ödenecekti

Performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Arda Güler'in dış basında çıkan haberlere göre transferi konusunda 30 milyon euroluk bedelle imza atacağı öne sürülüyor. Eğer bu anlaşma gerçekleşitse Fenerbahçe Gençlerbirliği'ne 6 milyon euro ödemek zorunda kalacak. Bu şekilde ise hem genç oyuncularını süre alabilecekleri bir kulübe gönderecek hem de 2.5 milyon euro ile işi bitirmiş olacak.