Spor Toto Süper Lig son yılların en heyecanlı şampiyonluk mücadelesine sahne oluyor. Ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk yarışında son viraja girildi. Galatasaray’ın Beşiktaş deplasmanından mağlubiyet ile ayrılması puan farkının azalmasını sağladı. Süper Lig’in zirvesinde bulunan Galatasaray, Fenerbahçe’nin 3 puan önünde yer alırken; Beşiktaş ile arasındaki puan farkı 5’e düştü. Cumhuriyet’in 100. Yılında hangi takımın şampiyonluk kupasına ulaşacağı ise NEF Arena’daki Galatasaray-Fenerbahçe maçında belli olacak.

2248e1289e6d43fb89872ab11bf13806

Başkan Ali Koç Söz Verdi

Fenerbahçe başkanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren kupa sevinci yaşayamayan Ali Koç gemileri yakma kararı aldı. Futbolcular ile birebir iletişim kuran Başkan Ali Koç’un şampiyonluk için prim sözü verdiği ortaya çıktı. Fenerbahçe’nin sezonu şampiyon olarak tamamlaması halinde futbolculara sözleşmelerinde yazan prim rakamının iki katı ödenecek. Fenerbahçeli futbolculara siz yeter ki şampiyon olun; gerisini düşünmeyin sözü veren Başkan Ali Koç, kesenin ağzını açacak.

50ca5731004b4e1d9e0f615d7c8447eb

Jorge Jesus’un Fenerbahçe’deki Kaderi

Sezon başında büyük umutlarla Fenerbahçe teknik direktörlük görevine getirilen Jorge Jesus’un kaderi de şampiyonluğa göre belirlenecek. Portekizli teknik adamın Brezilya Milli Takımı’nın başına geçeceği yönündeki iddialar yurtdışı basınında konuşulmaya devam ediyor. Fenerbahçe’nin Beşiktaş’a 4-2 mağlup olduğu maçtan sonra Portekizli teknik adamın görevden ayrılacağı ileri sürülmüştü. Hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda yoluna devam eden Fenerbahçe’de sezon sonuna kadar teknik direktörlük değişimi olmayacak. Başkan Ali Koç ile görüşen Jorge Jesus, sözleşme uzatma teklifine sezon sonunda yanıt vereceğini açıkladı. Tecrübeli futbol adamının Fenerbahçe’nin şampiyon olması halinde takımın başında kalma ihtimalinin daha yüksek olduğu düşünülüyor.