Süper Lig’in son sezonunda şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe’de seçim dönemi hazırlıkları başladı. 2018 yılında Fenerbahçe tarihinin en yüksek katılım oranına sahip Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda Ali Koç rekor kırmıştı. Aziz Yıldırım ile yarışan Ali Koç, 16 bin 72 oy alarak rakibine fark atmayı başardı. Sarı lacivertli taraftarların da yoğun ilgi gösterdiği seçimde Ali Koç’un başkan olması sevinçle karşılandı. Geride bıraktığımız 5 sezonda ise Başkan Ali Koç ve yönetiminin Süper Lig’de şampiyonluk sevinci yaşayamaması tartışmaların fitilini ateşledi.

650x344-son-dakika-ali-koctan-aziz-yildirima-flas-cagri-beraber-televizyona-cikalim-1624639772680-1

Ali Koç ve Aziz Yıldırım Yine Karşılaştı

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım tarafından düzenlenen son basın toplantısında Başkan Ali Koç’un kongreye giderek güven oyu alması gerektiği belirtildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise Mali Genel Kurul’da yaptığı açıklamada ‘’Aday çıkarın’’ çağrısında bulundu. Başkan Ali Koç’un Fenerbahçe’yi şampiyon yaptıktan sonra görevden ayrılacağı yönündeki iddialar da güçlendi. Fenerbahçe’de değişim sürecinin başlamasını talep eden taraftarlar ise sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

170100

Ali Koç ile Yemekte Buluştu

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu önümüzdeki yaz gerçekleştirilecek. Fenerbahçeli kimliği ile tanınan iş insanı Sadettin Saran ise Başkanlığın en güçlü adayları arasında gösteriliyor. Oda TV’de Hürrem Elmasçı’nın haberine göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Sadettin Saran yemekte buluştu. Hürrem Elmasçı’nın bir restoranda gördüğü ikiliyle ilgili aktardığı kulis bilgileri ise sürpriz olarak değerlendirildi.

 erdogan-ali-koc-ve-rahmi-koc-ile-gorustu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etmişti

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, babası Rahmi Koç ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rahmi Koç ve Ali Koç ile yaptığı toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da yer aldı. Oda TV’den Hürrem Aslan tarafından bu görüşmenin Koç Grubu’ndaki değişime işaret olduğu açıklandı. Koç Grubu’nun Başkanlığını üstlenen Ömer Koç’un görevden ayrılmayı düşündüğünü belirten Hürrem Aslan, ‘’Ali Koç ağabeyinin yerine Koç Grubu’nun başına geçebilir. Bu yüzden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığından ayrılabilir’’ dedi.

1649500410286-tr

Ali Koç, Sadettin Saran’ı Destekleyecek mi?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile iş insanı Sadettin Saran arasındaki görüşmenin ortaya çıkması sarı lacivertli taraftarların heyecanlanmasını sağladı. Geçmiş dönemlerde eski başkan Aziz Yıldırım ile Sadettin Saran arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Başkan Ali Koç’un da Sadettin Saran ile ilişkisinin iyi olmadığı düşünülüyordu. Bu yüzden yemekte buluşmaları sürpriz olarak değerlendirildi. Ali Koç’un Koç Grubu’nun başına geçmesi halinde Fenerbahçe Başkanlık sürecinde Sadettin Saran’a yeşil ışık yakacağı düşünülüyor.