Takımın başına Jorge Jesus'u getiren Fenerbahçe'de hareketli bir sezon öncesi transfer dönemi geçiriliyor. Sarı lacivertliler kadrosuna kattığı isimlerle dikkat çekerken şampiyonluk iddiasını giderek güçlendiriyor. Peki, bu sezon Fenerbahçe bu sezon kimleri aldı ve ne kadar bonservis ödedi? İşte detaylar...
 


Bonservisi alındı

Fenerbahçe'nin ilk transferi kiralık olarak forma giyen Rossi oldu. Satın alma opsiyonu kullanılan Uruguaylı oyuncu için MLS yönetimine 5.5 milyon euro ödendi.

Harekat başladı

Diego Rossi'nin tapusunu alan Fenerbahçe daha sonra atağa kalktı. Bruma'yı kiralayarak ilk bombayı patlatan Kanarya, satın alma opsiyonu olarak 4 milyon euroya imza attı. Ardından daha önce Rizespor forması giyen Lincoln orta sahaya getirildi ve onun için de Santa Clara'ya 3.5 milyon euro ödenmesi konusu resmiyete kavuşturuldu. Harekatına devam eden İstanbul temsilcisi Emre Mor'a 2 milyon euro, Willian Arao'ya 3 milyon euro, Joao Pedro'ya 4.68 milyon euro, Gustavo Henrique'ye 1.4 milyon euro kiralama, Lamine Diack'a 250 bin euro, Luan Peres'e 5.23 milyon euro ve Tiago Çukur'a 250 bin euro ödeme yapacağını taahhüt etti. Joshua King ise serbest statüden katıldı. Toplamda 25 milyon 81 bin euro maliyet oluştu.