Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışı hız kesmeden devam ediyor. Şampiyonluğun en önemli adayları Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabet yeşil sahalardan gazete demeçlerine taşındı. Kulüp yöneticileri birbiri ardında sert açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Süper Lig’in sona ermesine sayılı günler kala gerilim de hızla tırmalanıyor. Son olarak Fenerbahçe Genel Sekreteri Buruk Kızılhan’ın ezeli rakipleri Galatasaray ile ilgili yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Galatasaray’ın algı haritası olduğunu ifade eden Buruk Kızılhan, ‘’Galatasaray, Fenerbahçe’nin adını dilinden hiç düşürmez’’ dedi.

6427021486b2451fc00b5c63

Fenerbahçe Genel Sekreteri Buruk Kızılhan özel bir röportaj vererek merak edilen soruları yanıtladı. Futbol kamuoyunun son günlerde tartıştığı konularla ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bakış açısını yansıtan röportajda birbirinden çarpıcı ifadeler yer aldı. Burak Kızılhan’ın hedefinde Galatasaray Spor Kulübü vardı. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un ‘’ligi bitirtmeyiz’’ söylemeni hatırlatan Burak Kızılhan, ‘’Erden Timur’un açıklamasından sonra tek bir oyuncuları kırmızı kart görmedi. 6 ay geçmesine rağmen Galatasaraylı hiçbir oyuncunun kırmızı kart görmemesi çok ilginç bir istatistik değil mi? Kimin, nasıl tehditler ile istediğini elde ettiği açıkça ortada’’ ifadelerini kullandı.

indir-41

‘’Galatasaray, Algı ve Manipülasyonlarla İnsanları İtibarsızlaştırıyor’’

Galatasaray Spor Kulübü’ne yönelik ‘’adaletin yegane temsilcisi, dürüstlük abidesi, mağdurların sesi, kul hakkının yılmaz savunucusu’’ tanımlarını kullanan Burak Kızılhan, ‘’Galatasaray’da işler iyi giderken savundukları hiçbir ilke ve prensibe riayet etmeyen, ilk puan kaybında ise ortalığı yangın yerine çeviren bir anlayış var. Türkiye’de sadece bir kulüple özdeşleşmiş bir tavırdır’’ dedi. Galatasaray’ın algı ve manipülasyonla insanları itibarsızlaştırdığını ifade eden Burak Kızılhan, ‘’Bu tarz bir rekabet anlayışını benimseyen, işine geldiği noktada rakiplere, TFF’ye, MHK’ya, tahkime, hakimlere, yayıncı kuruluşa ve objektif kalmaya çalışan medya mensuplarına iftira atan başka bir kulüp yok’’ diye konuştu.

6435e0da4e3fe110c464ee2c

‘’Galatasaray’ın Algı Haritası Var’’

Fenerbahçe Genel Sekreteri Buruk Kızılhan zehir zemberek açıklamalarda bulunduğu röportajında Galatasaray’ın algı haritasının bulunduğunu ileri sürdü. Galatasaray’ın rekabette itici güç olarak Fenerbahçe’yi seçtiğinin altını çizen Burak Kızılhan, ‘’Hem kamuoyu önünde hem de kapalı kapılar ardında Fenerbahçe’nin adını ağızlarından düşürmezler. Fenerbahçe’yi hedef alan bu yaklaşımla ne kadar agresif saldırdıklarını, ne kadar gayri samimi olduklarını anlamak çok kolay. Bu camianın hedefine koyduğu kişi, kurum ve kulübü nasıl hedef alarak itibarsızlaştırmaya çalıştığı, algı yaratma metodlarına bakarak anlaşılabilir’’ dedi.

63c4c01745d2a079bcf43183

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Galatasaraylı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin 2008 yılında Galatasaray Kongre Üyesi olduğunu hatırlatan Burak Kızılhan, ‘’Eski MHK Başkanı Sabri Çelik tescilli bir Galatasaraylıydı. TFF tahkim kurulu başkanı İsmail Rüştü Cirit’in oğlu Galatasaray üyesidir. Hatta üyelik beratını bizzat Başkan Dursun Aydın Özbek’ten almıştır’’ dedi.

mhk-lale-orta-yeni-uygulamayi-acikladi-1146857-5

Lale Orta’ya Manipülasyon Yapılıyor

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta’nın Okan Üniversitesi’nde akademisyen olması üzerinden yapılan eleştirilere de değinen Buruk Kızılhan, ‘’Lale Orta için Fenerbahçeli dediler. Lale Orta bir eğitimci, öğretim üyesi, MHK Başkanlığı görevinden öncede yayıncı kuruluşta yorumcuydu. Bir kariyeri var, görev yapıyor. Görev yaptığı kurum üzerinden yapılan yakıştırmalar manipülasyon. Başka bir karşılığı yok’’ ifadelerini kullandı.

resimid_227327031_22732703

Fenerbahçe’ye İftira Atılıyor

Hakemlerin Fenerbahçe’yi kolladığı yönündeki iddiaların iftira olduğunun altını çizen Burak Kızılhan, ‘’Hep bir ağızdan söyledikleri, topyekûn manipülasyon yaptıkları şey; ‘Hakemler Fenerbahçe’yi kolluyor’ iftirası! Bunu öyle ezberlemişler ki bütün trolleri ile birlikte algıyı bunun üzerinden yaparak bunu kamuoyuna da ezberletmeye çalışıyorlar’’ dedi. Pek çok hakemin Galatasaraylılığının ise tescilli olduğunu ifade etti.

images-19

Fenerbahçe Taraftarına Destek Çağrısı

Fenerbahçe’nin hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda taraftarın desteğine ihtiyaç duyduğunu belirten Burak Kızılhan, ‘’Taraftarımızın Beşiktaş maçı sonrası vermiş olduğu tepkiyi anlıyoruz. Camia içi ve dışı dinamiklerin, algı ve manipülasyonların da etkisiyle camia olarak bir sarsılma yaşadığımız doğru.Bu taraftarlık ruhu ve refleksinde çok doğal bir sonuç. Bunu anlıyor, hak da veriyoruz. Takımımızın iki kulvardaki mücadelesinde onların yanında olalım. Taraftar destek olursa takımın inancı da artar bunu unutmayalım.’’ İfadelerini kullandı.