Frank Lampard yönetiminde son haftalara kadar Premier Lig'e veda etme tehlikesi yaşayan Everton, yeni sezona iddialı  bir giriş yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.  Frank Lampard'ın isteği doğrultusunda ses getiren transfler yapmaya başlayan Everton'da bazı oyuncuların da gözden çıkarıldığı belirtildi.

LAMPARD GÖZDEN ÇIKARDI

2021-22 sezonunun sra transfer sürecinde Everton'ın başına gelen Frank Lampard, transferi içn  23,6 milyon euro bedel ödeme yapılan Allan'ın performansından hşnıut kalmamıştı. İngiliz takımı ile kontratının son senesinde olan Brezilyalı ön libero, teknik adam  Frank Lampard tarafından gözden çıkarıldı.

DEĞERİ 60 MİLYON EUROYA KADAR YÜKSELDİ

Frank Lampard, piyasa değeri bir dönem 60 milyon euroya kadar yükeliş gösteren tecrübeli ön liberoyu kadro planlamalarında kendisinin yer almadığını oyuncuya bildirdi. Bu durumun üzerine Allan, menajeri aracılığı ile  kendisine takım arayışlarına başladı. 

FENERBAHÇE DEVREYE GİRDİ

Allan transferi içib Fenerbahçe'nin devreye girdiği ifade ediliyor. Teknik patron Frank Lampard'ın planları içinde bulunmayan Brezilyalı yıldız için Fenerbahçe transferde kolaylık sağlamasını isteğini iletti. Everton ise bonservis geliri elde etmek istediği 31 yaşındaki yıldız oyuncunun kiralanmasına olumlu  yanaşmadığı belirtiliyor. Fenerbahçe, Allan için İngiliz ekibine ilk resmi teklifini yapmaya hazırlanıyor.

Piyasa değeri 15 milyon euro olan tecrübeli ön libero, Everton forması ile 2021-22 sezonunda oynadığı toplam 31 maçta 3 asistlik performans sergiledi.

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ.