Fenerbahçe ve Galatasaray arasında olan  transfer yarışı  rekabette fitili ateşlenirken Galatasaray ezeli rakibine Zaha transferiyle ses getiren bir çalıma imza atmıştı.

Bu hamleden sonra kolları sıvayan  Fenerbahçe, adı uzun zamandır Galatasaray ile geçen Paredes için sürpriz bir hamle gerçekleştirdi.

Takvim gazetesinin haberinde; Fenerbah.e, Arjantinli orta saha Leandro Paredes'in menajeriyle tekrardan iletişime geçti. Futbolcuya teklif götürüldü.  Fenerbahçeli yönetici Selahattin Baki de PSG ile görüşme gerçekleştirdi. Geçen gün Fransa'ya yolculuk yapan Baki'nin PSG kulübü yöneticileri ile gerçekleştirdiği görüşmenin olumlu olduğu lakin Arjantinli yıldız oyuncu için henüz net bir yol kaydedilemediği belirlendi.

Galatasaraylı yetkililerin de kısa zamanda  Arjantinli futbolcu ile tekrardan masaya oturacağı ve transferi sonuçlandıracağı ifade edildi. Şu an gelinen durumda Cimbom transferde avantajlı durumda. Lakin Fenerbahçe yönetimi de ekonomik olarak koşulları ciddi bir şekilde zorluyor.