Hem sezonu kapatması muhtemel Joao Pedro'nun yerini doldurmak hem kadro genişliğini artırmak hem de genç futbolculara yönelmek isteyen Fenerbahçe birçok girişimde bulunuyor. Sezon başından bu yana kaıtlan isimlere bir yenisi daha eklenebilir. Daha önce Ferdi Kadıoğlu'nu NEC Nijmegen'den alan sarı lacivertliler yeniden gözünü Hollanda'ya dikti. Bu kez hedefin Yusuf Barası olduğu öne sürüldü. Milli futbolcu 3 bölgede oynaması sebebiyle de oldukça cazip bir seçenek olarak gözüküyor.


Pavlidis'in yedeği oldu

AZ Alkmaar alt yapısından yetiştikten sonra tüm yaş kategorilerinde oynayan Yusuf Barası son olarak A takıma yükseldi. Ancak zaman zaman fit olması ve hazır hale gelmesi için Jong AZ'de de forma giyiyor. Şu anki konumu ise Vangelis Pavlidis'in ardından ikinci forvet. Hem Pascal Jansen hem de yönetim genç futbolcuya oldukça güveniyor. Zaman zaman sakatlık yaşasa da bugüne kadar hep maksimumunu veren bir isim olmayı başaran Yusuf'u daha önce de birçok Türk takımı istedi. Aynı zamanda forvet haricinde sol kanat ve 10 numara bölgelerinde de görev alabiliyor.

yusuf barasıSözleşme imzaladı

Fenerbahçe'nin transfer listesinde olduğu iddia edilen Yusuf Barası, geride kalan sezonun ocak ayında sözleşmesini 2025'e kadar uzattı. Her ne kadar sezon sonunda sakatlık yaşasa da bundan kurtuldu ve çıktığı 19 maçta 7 gol atıp 2 de asist yaptı. Diğer yandan Ümit Milli Takımı'nın da değişilmezlerinden olmayı başardı.