Jorge Jesus'un gelişi sonrasında kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvayan Fenerbahçe'de atılan imzaların ardından sıra ön liberoya geldi. Birçok isimle temas halinde olan sarı lacivertliler, defans önünü sağlamlaştırmak adına ideal bir yıldızı kadrosuna katabilmek adına yoğun mesai harcıyor. Ada basını ise sarı lacivertlilerin Everton'dan Allan ile ilgilendiğini öne sürdü.


Kiralamak istenmiyor

Kanarya'nın ön libero adaylarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz sezon Everton'daki performansı yetersiz bulunduğu için gözden çıkarılan Allan'ın Fenerbahçe'nin gündemine geldiği belirtildi. İngiliz ekibi, Vasco Da Gama'dan Andrey Santos'u isteyince böylece Allan'ı gönderebileceği kaydedildi. Ancak 1 sene daha sözleşmesi kaldığı için 31 yaşındaki Brezilyalı oyuncusunun kiralanmasına sıcak bakılmıyor. Piyasa değeri 15 milyon euro olan Allan için ne kadarlık bir teklif yapılacağı ise merak konusu.


allan


 

Allan kimdir?

Tam adı Allan Marques Loureiro olan Allan, 8 Ocak 1991 tarihinde Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrin deoğdu. 31 yaşında. 1.75 metre boyunda olan ön libero futbola Madureira-RJ 'de başladı. Buradan Vasco'ya kiralandı. Ardından Maldonado ile ilk yurt deneyimini yaşadı. Yeniden Vasco forması giydi ve bu kez adresi Granada oldu. 3 milyon euroya transfer olduğu İspanyol ekibinden Udinese'ye önce kiralandı sonrasında ise aynı bonservisle hakları satıldı. İtalyan devi Napoli 11.5 milyon, Everton ise 23,6 milyon euro ödeyerek kadrosuna kattı. Bugüne kadar 448 maça çıkıp 14 gol attı ve 36 asist yaptı. 1 Copa Amerika, 1 İtalya Kupası, 1 Brezilya Kupası ve 1 Brezilya Serie B şampiyonlukları bulunuyor.