Süper Lig takımları arasında en fazla etkileşim ve takipçiye sahip takımlardan biri olan Fenerbahçe'de bu sabah itibarıyla Instagram şoku yaşandı. Sarı lacivertlilerin resmi hesabının kapandığı görüldü ve durumun sebebi araştırılarak öğrenilmeye çalışıldı. Milyonların takip ettiği hesaba ne olduğu konusu herkesin gündemine oturdu ve sosyal medyada da trend listelerine girdi.


Fenerbahçe Instagram hesabı neden kapandı?

Kanarya'nın sahip olduğu instagram.com/fenerbahce hesabına girenler "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor. Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir." uyarısıyla karşılaşıyor. Bu ikaz genellikle silinen veya askıya alınan hesaplar kadar profil sahibinin giriş yapan kullanıcıyı engellemesiyle de gözüküyor ancak girişi yapmadan dahi söz konusu içerik görüntülenemiyor. Hesabın kapatılması üzerine birçok tahmin yürütülüyor. En çok dikkat çeken ise bot (sahte takipçi) kasıldığı iddiası. Instagram diğer platformlara nazaran bu konuda çok daha toleranssız.


fener-instagram-bot


 

Fenerbahçe Instagram hesabı ne zaman açılacak?

Sarı lacivertli taraftarların sosyal medyadaki en büyük güçlerinden biri olan Instagram'da paylaşılan bilgiler ile son dakika haberlerinden haberdar olunabiliyor ve takıma dair detaylar seyredilebiliyordu. Ancak şu ana kadar Instagram hesabının akıbeti ile ilgili bir paylaşım yapılmadı.