Ligin 26. Haftasında kendi sahasında Beşiktaş karşısında şok bir yenilgi alan Fenerbahçe’de kazan kaynamaya başladı.

Haftalardır sergilenemeyen güzel oyun, yapılan hatalı oyuncu değişiklikleri taraftarda homurdanmaya sebep olurken dün akşam 1-0 öndeyken rakibi Beşiktaş’a 4-2 kaybeden Fenerbahçe’de taraftar ilk tepkisini gollerde Beşiktaş’ı alkışlayarak vermişti.

Ali Koç istifa sesleri

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte tüm taraftarlar tarafından istifaya davet edilen Ali Koç ve yönetimi üzgün bir şekilde stattan ayrıldı.

Gösterilen performansta ve alınan kötü sonuçlarda teknik direktör Jorge Jesus’u sorumlu olarak gören yönetimde bugün flaş bir iddia ortaya atıldı.

Gel tek patron ol!

İddiaya göre Ali Koç, sabah saatlerinde Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Sergen Yalçınla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yalçın’a önümüzdeki sezon takım çalıştırmak isteyip istemediğini soran Ali Koç olumlu bir geri dönüş aldığı ünlü teknik direktörle hafta içinde ilk görüşmeyi gerçekleştirecek.

Trabzonspor’un yapmış olduğu teklifi daha önce reddettiği biline Sergen Yalçın’ın da Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğuna sıcak baktığı bildirildi.

Jesus, Brezilya Yolcusu

Her fırsatta Brezilya’da çalışmak istediğini belirten Jorge Jesus sonunda amacına ulaşıyor!
Deneyimli çalıştırı için imza kampanyaları başlatan Flamengo taraftarları takımlarının başında Poztekizli çalışıtırıcıdan başka bi hoca görmek istemiyor.

Brezilya milli takımıyla da adı anılan Jesus’un kararını haziran ayı içerisinde vermesi bekleniyor.

Büyük Çöküş

Her sezon olduğu gibi bu sezona da şampiyonluk paralasıyla giren Ali Koç başkanlığında ki Fenerbahçe tüm camianın istediği Jorge Jesus ile sezona başladı.

Sezonun ilk yarısında özellikle Dünya Kupası arasına kadar oynanan pozitif oyun, bol gollü karşılaşmalar ve alınan sonuçlar taraftarı oldukça mutlu ediyordu. Fakat her şey 14. Hafta kendi evinde Giresunspor’a kaybedilen 2-1lik karşılaşmayla başladı.

Kazandığı takdirde Dünya Kupası arasına 8 puan farkla girecek olan Fenerbahçe kupa dönüşünde de deplasmanda Trabzonspor’a 2-0 yenilerek çöküşü devam ettirmişti.
Geçtiğimiz hafta deplasmanda Konyaspora kaybeden Galatasaray’ın ardından zorlu maçta Alanyaspor’u geçen Fenerbahçe yarışta tekrar umutlanmıştı.

Beşiktaş yenilgisinin ardından matematiksel olarak şansı devam etse de gerek camiadaki gerekse taraftar oluşan hava bu sezonun da başarısızlıkla sonuçlanacağı yönünde.