Sezon başında 1 yıllık sözleşme ile Fenerbahçe'ye transfer olan Jorge Jesus'un zaman zaman Portekiz'e döneceği veya Brezilya'nın başına geçeceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Dünya Kupası'nda verilen arada deneyimli çalıştırıcının kontratı uzatılıyor. İkinci Başkan Selahattin Baki açıklamada bulunarak resmen duyurdu.


Baki, sezon sonu kontratı bitecek teknik direktör Jorge Jesus ile ilgili ise şunları söyledi: “Hocamız burada oldukça mutlu. Bize söylediği de o. Elbette kimse yöneticisine gelip kolay kolay mutsuzum demez ancak vücut lisanı, taraftarlarla ve futbolcularla ilişkisine bakınca bu durum açık bir şekilde ortada. Sadece futbol takımı da değil, basketbol takımına ilgisi bile bence yeterli. Bunun yanında gördüğü ilgi ve alaka da çok önemli. Herhangi negatif bir durum yok. Jesus, Portekiz dışında genelde 1 yıllık sözleşme imzalıyor. Bunu prensip edinmiş.”


İlk defa gördüm

Jesus’un gördüğü en etkileyici teknik direktör olduğunu vurgulayan Selahattin Baki, “Çok küçük detaylara büyük önem vermesi. Normal şartlarda birçok insanın gözünden kaçabilecek detayları yakalıyor. 

Samandıra duvarlarından, otobüsteki görsellere kadar. Psikolojik hamleleri buradan başlıyor. Bu kadar fazla idman programı yazıp çizen, idmandan önce idman senaryosu aktaran hoca hayatımda görmedim. Bu kadar ufak detayları toplayıp büyük fotoğraf çıkaran bir hoca ilk defa görüyorum. 

Buraya gelince adapte ettiği şeyler var. Şubat itibarıyla sezon sonuna kadar her maçı izledi. 13 tane ismin kalmasını rica etti. Min-jae giderse onu anlayışla karşılarım dedi çünkü özel bir durumdu. Onun haricinde her konuda sözümüzü tuttuk” dedi.