Fenerbahçe yönetimi, teknik direktör Jorge Jesus’un talebi doğrultusunda kaleci arayışına başladı. Altay Bayındır ile rekabet edebilecek güçlü bir ismi kadrosuna katmak isteyen sarı lacivertli ekip, yerli oyuncular ile görüşüyor. Peki, Fenerbahçe’nin yeni kalecisi kim olacak?

Hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Fenerbahçe’de transfer seferberliği devam ediyor. Portekizli hoca Jorge Jesus’un gelmesi ile birlikte yeni bir döneme giriş yapan sarı lacivertli camia, tek yürek halinde şampiyonluk hedefine kilitlendi. Başkan Ali Koç’un taraftara şampiyonluk borcunu ödemek istediği sezon öncesinde transfer çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem yurtdışında hem de yerli piyasada çok sayıda oyuncu ile görüşen Fenerbahçe yönetimi, teknik direktör Jorge Jesus’un elini rahatlatmaya odaklanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan Rezerv Lig’de sarı lacivertli yönetim için yeni bir kapı açtı. Farklı mevkilerde çok sayıda oyuncusu olan Fenerbahçe, forma şansı bulamayan isimleri Rezerv Lig’inde değerlendirecek. Yabancı sayısı 18 olduğu için bazı isimlerle yolların ayrılması kesinleşti. 12 yabancı sayısına düşülmesi için gönderilmesi düşünülen isimler satışa çıkarıldı. Fenerbahçe’de satılacak oyuncuların önemli bir bonservis geliri getirmesi bekleniyor. Ayrıca, Mesut Özil ve Gustavo gibi yüksek maliyetlere sahip oyunlar ile yolların ayrılmasına karar verildi. 

Altay Bayındır’a rakip geliyor…

Fenerbahçe’nin yeni kaleci transferinin Ertuğrul Taşkıran olması bekleniyor. Kasımpaşa’da forma giyen Ertuğrul Taşkıran’ın Fenerbahçe’nin teklifini kabul ettiği öğrenildi. Başkan Ali Koç’un Kasımpaşa Başkanı Mehmet Fatih Saraç ile görüşerek transfer teklif ettiği açığa çıktı. Kasımpaşa yönetiminin de sıcak baktığı transferin önümüzdeki günlerde açıklanması planlanıyor. Geçtiğimiz sezon Altay Bayındır talihsiz bir şekilde sakatlanmış ve 17 maçta forma giyememişti. 2021/22 sezonundaki şampiyonluk mücadelesine hiçbir engele takılmak istemeyen sarı lacivertli yönetim önlem almaya başladı. Ertuğrul Taşkıran ile 1+.1 yıllık sözleşme imzalanacağı ileri sürüldü.