Zaha'yı transferin ilk gününden beri zorlayan ancak araya hem Galatasaray'ın girmesi hemde Ali Koç'un sabrının kalmadığı için Fenerbahçe kanat oyuncu için sürpriz milli yıldıza gittiğini Türkiye sporundibi.com'da öğrenmişti. Şimdi Fenerbahçe milli yıldız için ikna çabalarına girdi.

Fenerbahçe şampiyonluk için zorlayacak!

Ali Koç döneminde son yılların en büyük transfer satışlarını yapan ve eli oldukça kuvvetlenen Fenerbahçe, Mert Müldür transferinde de beklediğini ve istediğini alamamıştı. Özellikle Altay'ı satıp yabancı kaleci kadroya katmak Fenerbahçe'yi en çok zorlayan olaylardan biri türk oyuncu statüsü. Kesin olarak Ferdi Kadıoğlu forma giyeceği Fenerbahçe'de ikinci olarak Mert Hakan Yandaş kamp performansıyal formaya göz kırparken, İrfan Can Kahveci yada Emre Mor ise zorunluluktan oynayacak. Mert Hakan Yandaş ve İsmail Yüksek'in aynı yerde oynaması da Fenerbahçe'yi zora sokuyor. Böylelikle Fenerbahçe türk bir yıldız alıp kesin olarak oynatmak istiyor.

Mert Müldür olmayacak gibi!

mertos-1

Fenerbahçe sağda solda Ferdi Kadıoğlu, solda yada sağda Mert Müldür'ü oynatarak kaleye yabancı transferi tamamlamak isteyen Fenerbahçe beklenen olmamıştı. Mert Müldür'ün kulübüyle anlaşılsa da oyuncunun Galatasaray'ı beklemeye alması transferi zora soktu ve yine Mert Müldür Türkiye dönüşü zor olacaktı gibi duruyor. Mert Müldür olursa da yine tarafı Galatasaray olacağından Fenerbahçe rotayı diğer milli yıldıza çevirdi.

Merih Demiral'de kapandı!

meri

Fenerbahçe'de türk yıldız için Merih Demiral transferi de gündeme gelmişti. Ancak Fenerbahçe en yoğun olduğu bölge olan stopere çok büyük yıldızlar transfer etmiş ve Türk sporunda rekor kıran 8.3 milyon Euro Becao'yu transfer etmişti. Hal böyle olunca Serdar Aziz ve Samet Akaydın'da türk yıldızlar olarak o bölge de iyi bir alternatif diyerek Merih Demiral defteri kapandı.

Fenerbahçe'de Cengiz Ünder isteği!

cg

Fenerbahçe'nin sır gibi sakladığı türk transfer Cengiz Ünder'den başkası değil. Fenerbahçe Marsilya kulübü ve Cengiz Ünder'i ikna etmek için uğraşıyor. Ali Koç özel olarak Cengiz Ünder'i nasıl transfer ederiz diye düşünürken transferin çok gizli yürütüldüğü ve extra bir ödeme yapmak istemediği öğrenildi.

Cengiz Ünder'in yakın arkadaşları ve Fenerbahçeli arkadaşları da Fenerbahçe'ye gelip efsane olmasını istiyor. 26 yaşına gelen ve artık genç yıldızlar döneminden çıkan Cengiz Ünder, iyi futboluyla Fenerbahçe efsanesi ol diyerek iknaya uğraşılıyor.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un muhabirlere dahil bu transferi açıklamayın devreye Galatasaray ve Beşiktaş girmesin. Yüksek bonservis bile olsa gizliden bu transferi bitirelim talimatı verdiği öğrenildi.

Cengiz Ünder'in Fenerbahçe transferinde tıpkı Mesut Özil'de olduğu gibi araya Acun Ilıcalı'nın da girdiği öğrenildi.