2023-24 sezonu hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de transfer seferberliği ilan edildi. Başkan Ali Koç’un liderliğinde yöneticiler Selahattin Baki ve Ahmet Ketenci, teknik direktör İsmail Kartal’ın yer aldığı transfer komitesi kuruldu. Tecrübeli teknik adamın yönetime sunduğu rapora göre orta saha, forvet, sol kanat ve stoper mevkilerine transfer yapılmasına karar verildi. Fenerbahçe’nin transferde öncelik tanıdığı oyuncu ise Wilfried Zaha oldu. Crystal Palace kulübü ile sözleşmesi sona eren yıldız futbolcuyla prensipte anlaşma sağlandığı haberleri gündemin ilk sırasına yerleşmişti. Lakin, Wilfried Zaha’nın son hareketi transferin rafa kaldırıldığı iddialarını güçlendirdi.

t25_ali-koc-gozunu-karartti-f-851

Fenerbahçe’de Yeni Dönem Başlıyor

Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna İsmail Kartal’ın oturması ile birlikte yeni dönem başladı. Başkan Ali Koç tarafından bu sezon çok farklı bir Fenerbahçe izleyeceksiniz sözü verildi. Transfer politikasında da değişikliğe gideceklerini ifade eden Başkan Ali Koç, yıldız futbolcuları oyuncu kadrosuna katmak istediklerini açıkladı. Wilfried Zaha’nın transferiyle ilgili sorulara ise cevap vermeme hakkımı kullanmak istiyorum diye karşılık vermişti. Sadece Türkiye spor medyasında değil, dünyada da gündemin ilk sırasında yer alan Fenerbahçe, Wilfried Zaha transferinde yeni gelişmeler yaşandı.

yeni-proje-13-bkXK_cover.jpg

Zaha Transferi Arapsaçına Döndü

Fenerbahçe’nin renklerine bağlamak istediği Fildişi Sahilli futbolcu ile transfer pazarlıklarının sona erdiği yönünde haberler gündeme taşındı. Sarı lacivertli yönetimin 30 yaşındaki sol bekle her konuda anlaşma sağladığı ileri sürülmüştü. Lakin, iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. İngiliz spor medyasında yer alan haberlere göre Crystal Palace kulübü Wilfried Zaha’ya sözleşme uzatma teklifinde bulundu. İngiliz ekibi yıldız futbolcuya haftalık 200 bin sterlin olan yeni sözleşme teklifi yaptı. Wilfried Zaha’ya aynı zamanda Suudi Arabistan kulüplerinin de teklifte bulunduğu öğrenildi. İtalyan temsilcisi Lazio’nun da kadrosuna katmak istediği yıldız oyuncu teklifleri değerlendirmeye başladı.

fenerbahce-den_zaha_icin_02678_v

Fenerbahçe’den İmza Parası Teklifi

Fenerbahçe yönetimi, Crystal Palace kulübü ile sözleşmesi sona eren Wilfried Zaha’yı ikna etmek için imza parası teklifinde bulundu. 4.5 milyon yıllık ücret teklif eden sarı lacivertli yönetim oyuncunun menajerliğini de üstlenen ağabeyi ile sürekli temas halinde bulunuyor. Wilfried Zaha’nın ise kariyerine Avrupa’da devam etmek istediği için Suudi Arabistan’dan gelen teklifi reddettiği ortaya çıkmıştı. Crystal Palace ve Fenerbahçe’nin yarışı önde götürdüğü transferde yeni bir gelişme meydana geldi.

F0rOZAHXoAERGD0

30 yaşındaki yıldız futbolcu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Wilfried Zaha, Crystal Palace kulübünün stadında çocuklarının yer aldığı bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta en dikkat çeken nokta ise arkadaki tabelada yer alan ‘’ gelecek sezonda görüşürüz’’ ifadesi oldu. Yıldız futbolcunun transferiyle ilgili İngiliz taraftarlara mesaj verdiği yönünde yorumlanan fotoğraf sarı lacivertli taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. Fenerbahçe cephesinden gelen son haberlere göre ise henüz transfer pazarlıklarında olumsuz bir gelişme olmadığı yönünde oldu. Fenerbahçe yönetimi Zaha’nın karar vermesini beklemeye devam ediyor.