Transfer dönemin en hareketli takımlarından biri Fenerbahçe oldu. Sarı-lacivertliler, kadrosuna 12 yeni oyuncu takviye etti. Sarı-lacivertliler yaptığı satışlar ile transfer dönemi kar ile kapattı.

Fenerbahçe, Güney Kore'li stoperi Kim Min Jae'yi, ı 18 milyon Euro'ya Napoli'ye sattı. Güney Korel'i savunmacının yanı sıra Allahyar'ı 4.5 milyon euro'ya Hull City'ye sattı. Fenerbahçe'nin en pahalı tarafı 5.25 milyon euro ile Lucas Peres oldu.

Yaz transfer döneminde Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon toplam 49 futbolcu alırken bu kulüpler toplamda 89.6 milyon Euro bonservis bedeli harcadı.

Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe 12'şer oyuncu alırken. Galatasaray 13 oyuncu ile anlaştı. Galatasaray, en çok değişime uğrayan takım olurken yeni sezon transferleri için 27.69 milyon Euro bonservis bedeli harcadı, gelir ise 12.9 milyon Euro'da kaldı. Transfere 18.8 milyon Euro harcayan Trabzonspor, elden çıkarttığı oyunculardan 19.3 milyon Euro kazanarak artıya geçti. 3 futbolcusunu toplam 10 milyon Euro'ya satan Beşiktaş, 12 yeni transfer için ise 14.25 milyon Euro bedel ödedi.