Bu sezon hem Süper Lig 'de hem de Avrupa'da ortaya koyduğu etkili performansları ile Fenerbahçe 'de formlarıyla dikkatleri üzerine  çeken yıldız oyunculara ocak ayında transfer teklifleri yağacak.

Fanatik gazetesinin sitesinde yer verdiği haberde; Avrupa öedyasoın manşeytlerinden düşmeyen Osayi-Samuel, Szalai, Crespo, İsmail Yüksek, Ferdi Kadıoğlu, Rossi, Arda Güler gibi oyunculara özellikle İtalya'dan çok fazla talip olduğu ifade ediliyor. Fakat bu sezon 8 senelik şampiyonluk hasretini sonlandırmaya kararlı olan ve nundan başka bir şey düşünmeyen sarı-lacivertli yetkililer, kapısını gelecek bütün tekliflere kapatmış durumda.

Devre arası transferi sürecinde futbolcu satışı yapmama kararı veren yönetim, ilk 11 seviyesinde olan önemli yıldızlarını kadroda tutacak. Bunun haricinde gerçekleştirilecek nokta atış transferler ile şampiyonluk yarışında teknik patron Jorge Jesus'un elinin daha da güçlendirileceği ifade edildi.

Gelecek teklifleri sezon sonu değeerlendirecek olan sarı lacivertli yönetimin, devre arasında yalnızca Miha Zajc için kapıyı açık bırakacağı belirtildi. Haziranda kontratı bitecek olan Slovak yıldız Zajc için uygun bir teklif alınması halinde transferine izin verileceği aktarıldı.

Sabah gazetesnin haberine göre; sarı lacivertli takımın 23 yaşındaki milli yıldızı Ferdi Kadıoğlu, İtalya'yı büyülemiş durumda. Çizme takımlarının radarına aldığı genç Ferdi hakkında Corriere dello Sport'ta çıkan haberde babası Feyzullah Kadıoğlu, "Napoli ve Milan, oğlum için temasa geçti" ifadesiyle transferin haberini vermişti. lakin Jesus'un gözdelerinden biri olan milli futbolcuu Ferdi'nin transferine kulüpten şimdilik izin çıkmadığı ifade edildi.