Dünya Kupası için verilen arada transfer çalışmalarına da hız kazandıran Beşiktaş ve Fenerbahçe'de birçok oyuncu için temaslar devam ediyor. İki dev kulübün listesinde bulunan bazı isimler ise ortak. Onlardan biri de Adana Demirspor'un yıldız stoperi Samet Akaydın. Hem siyah beyazlılar hem de sarı lacivertliler, Adana Demirspor'un kapısını çalacak.


Kış transfer dönemine bomba gibi girmek isteyen Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın hedefinde yerli kontenjanı nedeniyle Samet Akaydın yer alıyor. Daha önce Tayyip Talha Sanuç için karşı karşıya gelen iki ezeli rakibin bu seferki savaşı milli stoper olacak.


İki isim gidecek

Şenol Güneş'in gelişi ile birlikte istenen verimin sağlanamadığı Montero ve Wellinton ile yollarını ayırmayı planlayan Beşiktaş'ın listesindeki ilk isim Samet. Hemşehrisi de olan milli futbolcuyu kadrosunda isteyen Güneş bir de yabancı stoper alabilmek için yönetime rapor sundu.


 

Murat Sancak ile görüşecekler

Beşiktaş yönetiminin, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ile görüşerek transfer şartları hakkında bilgi alacağı belirtiliyor. Siyah beyazlılar, maliyetin artması durumunda takas teklifinde de bulunmayı düşünüyor. Eğer transfer gerçekleşirse Tayyip Talha Sanuç ve Samet Akaydın Adana Demirspor'dan sonra Beşiktaş'ta beraber forma giyecek.


samet-akaydin


Fenerbahçe de istiyor

Stoper mevkisinde sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan Fenerbahçe'nin yerli ya da TFF kurallarına uyan 21 yaş altı bir yabancı stoper almak istediği biliniyor. Yerli olarak öne çıkan isimse Adana Demirsporlu Samet Akaydın.


 

Samet Akaydın kime gidecek?

Tayyip Talha Sanuç'tan sonre yine başka bir Adana Demirsporlu Samet Akaydın için karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Fenerbahçe'den hangisinin transfer savaşını kazanacağı bilinmiyor. 28 yaşındaki Samet Akaydın, bu sezon Süper Lig'de 13 maçta forma giydi ve 1 gol attı.