Ara transfer öncesi çalışmalarına hız veren Fenerbahçe, rotayı Brezilya'ya çevirdi. Scout ekibinin başındaki isimlerden Saffet Akbaş ve Kemalettin Şentürk, transfer listesinin üst sıralarında yer alan Uruguaylı Giorgian De Arrascaeta için Brezilya'ya çıkarma yaptı. Şentürk ve Akbaş, Cruzeiro'nun genç 10 numarası için kulübüyle ve menajeriyle temaslarda bulunacak. 2015 yılı başında Uruguay'ın Defensor takımından Cruzeiro'ya transfer olan Arrascaeta, bu sezon ligde 19 maçta 5 gol atarken, 3 de asist yaptı

Cruzeiro'nun 'yeni Alex de Souza'sı' olarak gösterilen Arrascaeta, Roberto Mancini'nin de çok beğendiği futbolculardan biriydi. İtalyan hoca, Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde büyük gelecek vadeden Arrascaeta'nın transfer edilmesini çok istemiş ancak bu arzusu gerçekleşmemişti. Orta sahada maestro olarak görev yapan Arrascaeta son derece hareketli bir 10 numara olarak dikkat çekiyor. Sol ve sağ kanatta da oynayabilen Arrascaeta 2014 yılından bu yana Uruguay Milli Takımı'nın formasını giyiyor.

ARRASCAETA KİMDİR?

Tam adı: Giorgian Daniel De Arrascaeta Benedetti
Doğum tarihi: 1 Haziran 1994
Doğum yeri: Nuevo Berlin, Uruguay
Boy: 1.72 m.
Mevki: Ofansif orta saha

PROFESYONEL KARİYERİ

Yıl.......................Takım..................Maç................Gol
2012-15..............Defensor................53.................12
2015-..................Cruzeiro.................47.................10
2014-..................Uruguay..................7....................1

-Üst düzey tekniğiyle, kısa boyunu avantaja çeviren Arrascaeta, dar alandaki seri çalımlarıyla rakip savunmaların tüm dengesini alt üst edebiliyor..