Fenerbahçe, yeni sezon formalarını düzenlediği etkinlikle tanıttı. Gerçekleşen tanıtıma başkan Ali Koç’un yanı sıra, sarı-lacivertli futbolcu Mert Hakan Yandaş ve Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis katıldı.

fc2a83cda85342afbef586b3e279f129

İç saha forması olarak nitelendirilen çubuklu formada her bir çubuğun arasındaki beyaz çizgi dikkat çekerken; bu detay kulübe ismini veren ünlü deniz fenerinin yaydığı beyaz ışığı temsil ettiği öğrenildi.

04c55d1016f249fbac5bbb042b316314

Deplasman forması ise Fenerbahçe’nin efsane kalecilerinden Cihat Arman’a saygı niteliği taşıyor. Bu sezon giyilecek üçüncü forma ise günlük giyimde kullanılabilecek çizgilere sahip.

İŞTE FENERBAHÇE'NİN YENİ SEZON FORMALARI 

“BU SENE SATIŞ REKORU KIRALIM”

Tanıtımda konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Her sene çubuklu formamız var. Bu seneki detaylar çok yerinde olmuş. 115 yıllık gurur dolu tarihimizi, Atatürk sevgisini ve Cumhuriyet’in değerlerini formalarımızda gördük. Deplasman formamız da çok güzel. Göreceksiniz bu sene çubuklu formaya yakın bir ilgi olacak. Özellikle bu formanın kadınlarda çok güzel duracağını da düşünüyoruz" dedi 

"Sizlerden ricam, bu sene satış rekoru kıralım. Geçtiğimiz sezon rekoru kırdık. En çok 2012-2013 sezonunda forma satmışız. Kendi mağazalarımızdan 350 bin satış yapmışız. Geçen sezon 352 bin 348 adet satış yaptık. Fenerbahçe artık dizayn konusunda çok daha özgür. Bundan sonraki sezonun dahi formalarını neredeyse hazırladık"

629 TL'DEN SATIŞA ÇIKIYOR

Formalarda çok ileri teknoloji kullanıldığını belişrten Başkan Ali Koç, "72 gram olan bu formalarda çok ileri teknoloji kullanılıyor. Bu sene bu formalardan 5 bin adet satacağız, fiyatı 1907 TL olacak. Diğer formalar ise 629 TL olacak” şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ"

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda karşılaşacakları Dinamo Kiev mücadelesine değinen Ali Koç hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu söyledi. Koç, “Yarın Polonya’dan inşallah çok iyi bir skorla döneceğiz ve inşallah İstanbul’da bu işi bitirip yola devam edeceğiz. 3 raunt var. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne katılmak ama en büyük hedef, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, bu ülkenin kuruluşunda çok önemli rolü olan Fenerbahçe’nin, hep beraber omuz omuza şampiyonluğa uzanması” açıklamasında bulundu.