Tarihinin en kötü sezonunu geçirerek Süper Lig'de 17. sıraya kadar inen Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın göreve gelmesi sonrası camianın bir anda morali yükseldi.

Fenerbahçe taraftarlarının, Ersun Yanal ile yapılacak ilk idmanın taraftara açılması talebinde bulundu. Fenerbahçe yönetimi ise uzun süredir taraftardan tepki alan oyuncuların moralini düzeltmek ve taraftar ile takım arasındaki buzların erimesi için bunun etkili bir yol olacağını düşünerek olumlu baktığı öğrenildi.

Ligde devre arasına kadar kalan maçları kazanmak isteyen Fenerbahçe'de yönetimin taraftar, takım ve Ersun Yanal enerjisini bu şekilde artırma olasılığını düşündüğü ancak bunun yeni teknik direktör Yanal ile fikir alışverişi sonrası olacağı bilgisine ulaşıldı.

Galatasaray da geçen sezon Fenerbahçe ve bu sezon Beşiktaş maçları öncesi taraftara açık idman yapmış ve Türk Telekom Stadyumu'nda 40 bin civarında taraftar toplamıştı.

Öte yandan bugünü izinli geçiren Fenerbahçe futbol takımı, Ersun Yanal ile ilk idmanına cumartesi sabahı çıkacak.Kaynak:Sporx